Besin zehirlenmesini önlemede 2 saat kuralı! Besin zehirlenmesini önlemede 2 saat kuralı!

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), hayata geçirdiği projeler ile sektöre örnek olmaya devam ediyor. TREDAŞ’ın armatür başlıklarını mama ve su kabı olarak sokak hayvanları ile buluşturan “Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin” projesi ile yapay zeka destekli dijital asistan “TREDAŞ Enerjik” projesi, Nice Medya tarafından düzenlenen “6. CX Awards Turkey-Müşteri Deneyimi Ödülleri” yarışmasında ödüle layık görüldü.
11 Ocak Perşembe gecesi İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilen “6. CX Awards Turkey -
Müşteri Deneyimi Ödülleri” töreninde TREDAŞ “Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin” projesi “Sürdürülebilirlik” kategorisinde “En İyi Fikir” ödülünün sahibi oldu. 
TREDAŞ’ın gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedefinin bir parçası olan “Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin” projesinin ödülünü şirket adına IC İçtaş Enerji Yatırım Holding Kurumsal İletişim Müdürü Ergin Akgün aldı. 
Müşteri hizmetleri yönetiminde yazılı ve sözlü olarak insan konuşmasını taklit edebilen ve Trakya şivesiyle konuşanlarla da rahatça iletişime geçilebilen yapay zeka destekli dijital asistan uygulaması “TREDAŞ Enerjik” ise “En İyi Dijital Müşteri Deneyimi” kategorisinde “Sektörde İlkler” ödülüne layık görüldü.
Bu özel ödül de törene katılan TREDAŞ Müşteri Deneyimi ve Çağrı Merkezi Müdürü Ömer Yalçın’a takdim edildi.
ARMATÜR BAŞLIKLARI MAMA VE SU KABINA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
TREDAŞ’ın, “En İyi Fikir” ödülüne layık görüldüğü “Enerjimiz Küçük Dostlarımız İçin” projesi, yaklaşık 4 yıldır devam ediyor. Proje kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış, yanmayan ve atık olarak ayrılan armatür başlıklarını, sokak hayvanlarına zarar verebilecek vida ve tel gibi maddelerden ayrıştıran TREDAŞ, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde bu başlıkları mama ve su kaplarına dönüştürüyor. Bugüne kadar üç ilde mama ve su kabına dönüştürülen armatür sayısı 300’ü aşmış durumda.
“TREDAŞ ENERJİK”, 2020 YILINDA DEVREYE ALINDI
TREDAŞ’ın “Sektörde İlkler” ödülünü alan “TREDAŞ Enerjik” projesi ise 2020 yılında devreye alındı. O dönemde Avrupa’da ilk olan bir yapay zeka destekli dijital asistanı olan TREDAŞ Enerjik Projesi, Trakya Bölgesi’ne hizmet vermesinden dolayı yoğunlukta kullanılan şiveye göre tanımlandı. TREDAŞ Enerjik, dijital asistan uygulaması ile müşterilerin taleplerini saniyeler içinde iletirken sesli komutları da algılayarak, elektrik dağıtım faaliyetlerinde her türlü bilgiyi müşterilerine aktarabiliyor.

Kaynak: Özge Ebecek