Jandarmanın gösterisi nefes kesti Jandarmanın gösterisi nefes kesti

Mitinge ulaşım desteği verenleri unutmayan platform üyeleri CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a teşekkür etti.
Çıraklık okulu ve meslek liselerinde okurken zorunlu staj sürecinde çalışmalarına rağmen sadece sağlık ve meslek hastalığı pirimi yatırıldığı için aktif çalışmaları emekliliğe başlangıç sayılmayan staj ve çıraklık mağdurları mücadelesini sürdürüyor.  
Türkiye’nin 81 ilinden gelen binlerce staj ve çıraklık sigortası mağdurları “Büyük İstanbul Buluşması”nda bir araya geldi. Kartal Meydanı'nda toplanan ve aralarında Trakya (Tekirdağ-Kırklareli-Edirne-Çanakkale) Staj ve Çıraklık sigortası Mağdurları Platformu üyelerinin de katıldığı binlerce kişi ellerinde ‘staja –Çırağa adalet' ‘Staj ve çıraklık mağduriyetine son verilsin’, ‘İlk sigorta girişi başlangıç olsun’ yazılı pankartlarla ‘Adalet istiyoruz’ diye slogan attı. 
YEREL SEÇİME KADAR MAĞDURİYET BİTMELİ
Trakya (Tekirdağ) Staj ve Çıraklık sigortası Mağdurları Platformu Sözcüsü Behlül Kaçar, staj ve çıraklık sigortası mağduriyetinin giderilmesini isteyerek, “Bu mağduriyetin giderilmesi için de bir yasal düzenleme gerekiyor. Biz stajyer ve çıraklar olarak inanıyoruz ki bizim mağduriyetimiz yerel seçime kadar giderilecek. Yerel seçime kadar bir kanun beklentimiz var. Bu mağduriyet giderilinceye kadar her platformda hakkımızı arayacağız” dedi. Mitinge destek verenlere teşekkür eden Kaçar, CHP Tekirdağ Milletvekilimiz İlhami Özcan Aygün, Çerkezköy Belediye Başkanımiz Vahap Akay ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi