Fuar özel sektörden yüzlerce firma, kamu sektöründen çeşitli kurumlar ve öğrencileri bir araya getirecek 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversiteler Birliğine üye Kırklareli Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile başta Edirne Valiliği olmak üzere bu üniversitelerin bulunduğu illerin Valilikleri iş birliğiyle “Trakya Bölgesel Kariyer Fuarı” düzenlenecek. 

Tarlada ele geçirilen kenevirler imha edildi Tarlada ele geçirilen kenevirler imha edildi

Edirne Valisi Yunus Sezer ve Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu fuara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 
27-28 Aralık 2023 tarihlerinde Edirne’de düzenlenecek Trakya Kariyer Fuarı’nın özel sektörden yüzlerce firma ile kamu sektöründen çeşitli kurumları bir araya getireceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, fuara 251 firmanın kayıt yaptırdığını ifade etti. 
Şu ana kadar yapılmış en büyük etkinliğe hazırlandıklarını belirten Tabakoğlu, fuara, Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olmak üzere 5 üniversitenin katılacağını söyledi. 
“Bu üniversitelerin rektörleri, öğrencileri ve bu şehirlerden büyük ve önemli firmalar fuarımıza katılmış olacaklar. Ayrıca bu üniversitelerimizin bulunduğu illerin valileri de katılım sağlayacaklar. ” şeklinde konuşan Tabakoğlu, iki gün sürecek fuarda “Savunma Sanayi” ve 5 üniversitenin rektörünün katılacağı “İstihdam ve Kariyerde Üniversitelerin Rolü” konulu panellerin gerçekleştirileceğini bildirdi. Tabakoğlu, bunların dışında 21 meslek, sektör, kariyer fırsatı, kariyer planlaması toplantısı olacağını söyleyerek, iki gün boyunca Balkan Kongre Merkezinin farklı salonlarında işe alım süreçleriyle ilgili bilgilendirme toplantıları, firma tanıtım sunumları ve eğitimler olmak üzere 35 etkinliğin gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Vali Yunus Sezer ise fuara ilişkin şunları kaydetti:
 “Üniversitelerimizin yürüttüğü bir program. Çok önemli çünkü 5 üniversiteden öğrencilerimiz buraya gelecek, rektörlerimiz, valilerimiz buraya gelecekler. İllerimizin en önemli sanayi kuruluşlarını burada öğrencilerimizle bir araya getireceğiz. Hem kendilerini tanıtacaklar hem de meslek başvuruları için de başvuru formlarını alacaklar. Üçüncü konu da hem ilimizin tanıtımı için son derece önemli, hem de mesleğinin zirvesinde olan bazı konuklarımız da burada olacaklar ve burada öğrencilerimizle deneyimlerini paylaşacaklar. Rektör yardımcılarımız, vali yardımcılarımız yaklaşık 2 aydır yoğun biçimde çalışma yürütüyorlar. Burada stantlar kurulacak ve gelen misafirlerimiz ağırlanacak, paneller yapılacak, konuşmacılar olacak. Üniversite öğrencileri ve ilimiz için çok önemli bir etkinlik. Hem savunma sanayiinde, hem de birçok alanda temsilciler yer alacaklar. Onlarla da iş deneyimi paylaşımı açısından son derece önemli bir programı 27 ve 28 Aralık’ta gerçekleştirmiş olacağız. Tüm Edirne halkını fuara bekliyoruz.”

Kaynak: Haber Merkezi