Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yeniden kendisine uygun görülen Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı olarak, 2019’da büyük bir teveccühle kendisine emanet edilen Kapaklı’ya bir beş yıl daha hizmet etmeye talip olduğunu belirtti. 


“İşimiz Gücümüz Kapaklı” diyerek coşku ve aşkla çıktığı hizmet yolculuğunda 5 yılı geride bıraktığını aktaran Çetin, “Görev süremiz boyunca ilk günkü heyecanımızı ve azmimizi kaybetmeden, sizlere olan bağlılığımızı ve iletişimimizi her zaman güçlü tuttuk” dedi. 

19 Mayıs’ta gençlerden başarılı gösteriler 19 Mayıs’ta gençlerden başarılı gösteriler

“HOŞGÖRÜLÜ VE ÇÖZÜM ODAKLI OLDUK”

Gönül belediyeciliği ışığında; ortak akıl ve istişareyi benimseyerek, insan ve hizmet odaklı yönetim anlayışını hayata geçirdiklerini vurgulayan Çetin, şöyle devam etti:
“Kaybedilen yılları geri kazanmak, insanlarımızı ve ilçemizi hak ettiği konuma kavuşturmak için kararlılıkla, gece gündüz demeden çalıştık. Kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanarak, belediyemizin bugününe ve yarınlarına değer katma yolunda güçlü adımlar attık. Bize teslim ettiğiniz bu emanetin sorumluluk bilinciyle, ‘Belediye işi gönül işi’ anlayışıyla sorunlarından arınmış bir Kapaklı muradımız için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştık. Türkiye’de örnek gösterilen bir belediyecilik anlayışıyla kurum içerisinde verimliliği ve hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan bir süreçler yönetimi olan kalite, çevre ve şikayet yönetimini kapsayan entegre yönetim sistemimizi etkin bir şekilde uyguladık. Kurumsal yapımızın geliştirilmesi noktasında yapmış olduğumuz çalışmaların yanında halkımızla, esnafımızla ve ilçemizde bulunan diğer paydaş kurumlarla ilişkilerimizde, hoşgörülü ve çözüm odaklı olmaya gayret ettik.” 

“ÖRNEK PROJELERE İMZA ATTIK”

Çetin, hayata geçirdikleri bütün hizmetlerde, çağın gerektirdiği imkanlara uygun klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da aynı hassasiyetle gayret gösterdiklerini ve ülke çapında örnek teşkil edecek projelere imza attıklarını ifade etti. 
Kültür, sanat, sosyal ve spor alanında önemli çalışmalara imza atarak ilçenin marka değerini yükselttiklerini, bilinirliğini artırdıklarını belirten Çetin, şunları kaydetti:
“Bu süreçte Kapaklı için verdiğimiz değişim, dönüşüm, yenilenme ve kalkınma hamlesinde devletimizin gücü ve desteği daima yanımızda oldu. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM başkanlarımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize; AK Parti ve Cumhur İttifakı bileşenlerinin il ve ilçe teşkilatlarına, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, özveri ve gayretle çalışmalarını sürdüren tüm mesai arkadaşlarıma kentimizin değişmesi ve gelişmesi için gösterdikleri destek, azim ve katkılarından dolayı can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Makamın gönüllerde olduğunun idraki ile  ‘tevazu, gayret ve samimiyet’ ilkelerimizden ödün vermeden, Rabbimin izni ve sizlerin desteği ile 'Gönül Belediyeciliği' anlayışının en güzel örneğini ilçemizde sergilemeye, ‘Değişen ve Gelişen bir Kapaklı’ için gönülden çalışmaya devam edeceğimizi ifade ediyorum.”

Kaynak: Özge Ebecek