Ekrem Daşdan ile takımın basın sözcüsü Abdullah  Yalçın, katıldıkları televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Programda konuşan Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, takımın manevi anlamda sahipsiz bırakıldığına vurgu yaptı.
Maddi kaynağı yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandığını ifade eden Daşdan, şunları kaydetti, 
”Tekirdağspor hak ettiği güzel yelerde değil. Daha güzel yerlerde olması gerekir.  Bunu herkes çok iyi biliyor. Ama Tekirdağspor gerçekten sahipsiz.  Her şey maddiyat değil. Maddiyat da önemli. Biz yönetim olarak maddiyatı zaten kendimiz ya da çevremizdekiler vasıtasıyla karşılıyoruz. Ama manevi boyuta baktığımızda tribünlerimiz bomboş.  Tekirdağspor’umuza sahip çıkalım.  Protokolümüz maçlara gelmiyor. Taraftarımız kısmen var.  Yönetim Kurulu Üyemiz Cenk Serim ve bir kısım gençlerimiz Tekirdağspor’a sahip çıkıyorlar. Bu stadın dolması lazımdı. Tekirdağspor düştü. Bunu Tekirdağ halkı ile hak ettiği yere getirmemiz lazım. Bunu şahsım  ve yönetim olarak başaramayız.  Sağınıza, solunuza baktığınız lazım, arkanızda çok güçlü bir kitle olması lazım. Maalesef böyle bir kitlenin olmadığını görüyoruz. “

Taraftarların tribünleri doldurmasını isteyen Daşdan, şöyle devam etti:
“Tekirağspor’umuza bizler sahip çıkıyorsak herkes sahip çıksın. Tribünleri doldurması lazım.  Biz bu sezon Tekirdağspor’u bir üst lige çıkartıp, önümüzdeki sezon da bir üst lige daha çıkarmak istiyoruz. Bizim bunu yapabilmemiz için yanımızda manevi destek lazım. Bu manevi destek ise Tekirdağ taraftarıdır.  Pazar günü Namık Kemal Stadı’nda Saat 14:00’de oynayacağımız maça tüm taraftarımızı bekliyoruz. Stadı doldurup bizim bu havayı yakalamamız gerekiyor. “

“YAPABİLEN VARSA YAPSIN, HODRİ MEYDAN”

Sosyal medya üzerinden yapılan olumsuz eleştirilere de cevap veren Kulüp Başkanı Daşdan, şu ifadeleri kullandı:
”Ben Bayburtluyum ve Tekirdağ’da yaşıyorum. Tekirdağ’da 12 yıldır ekmeğimi kazanıyorum.  Ben bir Bayburtlu olarak Tekirdağspor’a sahip çıkıyorsam bazı Tekirdağlı iş adamlarından  da taşın altına elini koymasını bekliyorum.  Ben Tekirdağ’da yaşadığımsürece her zaman Tekirdağspor’a destek olacağım. Yapabilen varsa yapsın, hodri meydan.   Ben Tekirdağlıyım diyorum. Yapabilen varsa buyursun gelsin.  Biz harcadığımız paraya temlik koymadık. Bizim derdimiz maddiyat değil, bizim derdimiz Tekirdağsor’un hak ettiği yere gelmeli. Biz Tekirdağspor’u basamak olarak kullanarak bir yere gelme derdinde değiliz.  Bizim siyasetle işimiz yok.” 

Tekirdağspor Çerkezköy deplasmanına gidiyor Tekirdağspor Çerkezköy deplasmanına gidiyor

“KİMSE TEKİRDAĞSPOR’U SİYASETE ALET EDEMEZ”

Tekirdağspor’un siyaset üstü olduğuna vurgu yapan Ekrem Daşdan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kişilerin bir siyasi bakış açısı vardır.  Buna saygı duyarım. Hiçbir futbol kulübü siyasete alet edilemez.  Biz buna karşıyız. Bizim kapımız herkese açık. Bize kim gelirse biz de o tarafa gideriz. Bu A-B Partisi hiç önemli değil.  Bize gelen her siyasetçi baş tacımızdır. Gelmeyen siyasilere kendileri bilir diyoruz. Onlar bize saygı duyarsa biz de onlara saygı duyarız.  Tekirdağspor bu işi temsil ettiği sürece, protokol, iş adamlarının Tekirdağspor’a sahip çıkması lazım. Şu andaki yerimiz Süper Amatör oluyor. Sahip çıkılmadığında sonuç bu oluyor. Kendimiz bir şeyler başarmadan biz kimseden maddiyat beklemiyoruz.  Biz maneviyat bekliyoruz.  Başka maçlara gittiğiniz 3’te birini bize gelin.   Spor Bakan Yardımcımız Tekirdağ’a geldi. Biz o kulübe, bu kulübe gitti diye sitemde bulunmuyoruz. Ancak ilin Takımı Tekirdağspor var.  Spor Bakan Yardımcısı ile ilgili bilgilendirmedik.”

“İLERLEYEN HAFTALARDA DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Tekirdağspor Basın Sözcüsü Abdullah  Yalçın ise takımın 100. Yılspor karşısında futbol olarak beklentilerin altında kaldığına dikkati çekti. 

Yalçın, şunları kaydetti:
”İlk resmi maçımıza çıktık.  İlerleyen haftalarda takımımız rakibi küçümsemeden beraber oynadıkça daha iyi olacak.  Rakibimizi küçüksemek doğru değil. Ligimizde küçümsenecek bir takım yok.  Biz il takımıyız. Bizim yerimiz burası değil. Biz Süper Amatör Küme’de isteyerek oynamıyoruz. Ama sonuç olarak bu ligde mücadele ediliyor. Futbol 11 kişi ile oynanıyor. O gün gününüzde olmaz veya rakibi küçükserseniz kimse size acımaz. İlk karşılaşmada iyi bir futbol ortaya koyamadık. Bunu ben ilk hafta olmasına bağlıyorum. Önümüzdeki haftalarda sistem de oturacaktır, futbolcularımız da kafayı sahaya daha iyi verecektir.  Bizim tek maç kaybetme gibi bir lüksümüz yok.  Sosyal medyada her foto paylaştığımızda sanki yönetim kurulu olarak bizler isteyerek, bilerek bu duruma düşürmüşüz gibi bir algı var. Biz göreve geldiğimizde şampiyon olacağız diye bir vaatte bulunmadık. Mütevazı bir takımla Tekirdağspor’u iyi temsil edeceğiz dedik. Mutlaka hatalar vardır, eksikler vardır ancak biz ligi 4. bitirdik.  2 maçı kazansaydık belki şampiyonla oynayacaktık.  Ligin statüsünden dolayı Kapaklı ile Play-Off oynadık. Bu maçı kaybederek küme düştük. Bizim bu sene bu sezona bakış açımız ‘yiğit düştüğü yerden kalkar’. Onun için tüm mücadeleyi yapıyoruz.  Yukarı çıkarken de bazı şeylerin temelini atmamız gerekiyor.  Gelecek sezonun temellerini oluşturmaya çalışıyoruz.”

Kaynak: Abdullah Yalçın