Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Valilik makamında düzenlediği basın toplantısında, il genelinde kolluk güçleri tarafından bu yılın ocak ve şubat aylarında gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi verdi. 

Ocak ve şubat aylarında 13 ton kaçak içki, 1 milyon 220 bin makaron ele geçirildiğini belirten Soytürk,  bu sayede  yaklaşık 6 milyon liralık vergi kaybının önlendiğini anlattı. 

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, şunları kaydetti:
 “Sayın Bakanımızın çok üzerinde durduğu suçlarla ilgili özel çalışmalar yaptık. 2 ay içerisinde kesinleşmiş hapis cezası olan 663 şahıs, ayrıca adli para cezası ile ifade almaya yönelik olarak 1082 şahıs, toplamda 1745 şahıs yakalandı. Bunları nerede yakaladınız diyecek olursanız, bizim sabit arama noktalarımız var, şok uygulamalar yapıyoruz. Bu şok uygulama yaptığımız yerlerde 327 şahsı yakalamışız. Geri kalan 1418 şahsı ise Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik’teki arkadaşlarımızın, ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalanmıştır. Bu aramalar sonucunda elde edilen 121 ruhsatsız tabanca, 41 ruhsatsız av tüfeği ve 67 kuru sıkı tabanca ele geçirilmiştir. ’’ 

36 TERÖR ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Terörle mücadele konusunda da il genelinde 36 operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Soytürk, ‘’TEM olaylarında, ilimiz genelinde terör konuları ile ilgili olarak 36 operasyon yapılmış, 20’si PKK terör örgütüne, 7’si FETÖ terör örgütüne, 7’si DHKPC terör örgütüne ve 2’si sol terör örgütüne olmak üzere toplam 36 operasyonda 36 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır’’ dedi.  

6 MİLYON LİRA VERGİ KAYBI ÖNLENDİ

Vali Soytürk, şu bilgileri verdi:
 ‘’KOM olaylarında 98 operasyon yapılmış 150 şüpheli yakalanmıştır. Organize suçlarla mücadele kapsamında toplam 8 olaya müdahale edilmiş, 26 şahıs yakalanmış, 7 tabanca, 2 adet tüfe, 354 adet tabanca mermisi ele geçirilmiştir. 13 bin litre kaçak içki, 1 milyon 220 bin makaron, 313 paket kaçak sigara ele geçirilmiş ve böylece yaklaşık 6 milyon TL vergi kaybı önlenmiştir.’’ 

Tekirdağ'da 23 Nisan coşkusu zirvede yaşanacak Tekirdağ'da 23 Nisan coşkusu zirvede yaşanacak

13,5 TON UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
Narkotik olaylarla ilgili il genelinde çok sayıda operasyon yapıldığını belirten Soytürk; “Narkotik olaylarla ilgili ilimiz genelinde 447 operasyon gerçekleştirilmiş, 452 şüpheli yakalanmıştır. 13 bin 536 gram uyuşturucu madde ile 13 bin 921 adet uyuşturucu hap ve 113 kök hint keneviri ele geçirilmiştir. Uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen 219 bin liraya da el konulmuştur” diye konuştu. 

354 KAÇAK GÖÇMEN, 30 ORGANİZATÖR YAKALANDI

Kaçak göçmen konusunda özenli davrandıklarını belirten Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, ‘’Yine önem verdiğimiz konulardan bir tanesi göçmen kaçakçılığıdır. Jandarma komutanlığımız özellikle otobanda, özellikle kara yolları üzerinde olağanüstü bir gayret gösteriyor. Şehir içerisinde ki yolları Emniyet Müdürlüğümüz şok uygulamalarla denetliyor. Bu denetlemeler sonucunda 2 ay içerisinde 65 operasyon gerçekleştirilmiş 30 organizatör ve toplamda 354 göçmen yakalanmış 4 organizatör ise tutuklanmıştır’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi