Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ 14. Olağan İl Kongresi’nde seçime tek liste ile giren mevcut başkan Süleyman Fethi Şirin, yeniden seçilerek güven tazeledi. Tekirdağ İsmet İnönü Spor Salonu’nda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan Kurulu’na başkan olarak MHP Genel Sekreter Yardımcısı, MYK Üyesi ve 27. Dönem MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu seçildi.

Açılış konuşmaları, faaliyet ve mali raporların okunması ile devam eden kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mektubu büyük alkış aldı.

Devlet Bahçeli’nin mektubunun okunmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, “Bugün değeri çok daha iyi anlaşılan bir mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını aziz davasının hatırası bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum” diyerek başlayan Şirin, “Bu vesileyle tarihi boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

“54 YILDIR SİYASET SAHNESİNDEYİZ”

Şirin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün burada bir ülkü etrafında toplanmamıza sebep olan, bizlere önderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türklük ve Türk ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'e ve ekibiyle intikal etmiş bütün dava büyüklerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ve ayrıca Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin takdim, tensip ve talimatlarıyla Tekirdağ İl Başkanlığı görevini bizlere tevdi ettiği için kendilerine sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Gününüz kutlu olsun. Milletimiz huzurlu olsun. Devletimiz birlik olsun. Büyük şair ve yazarlarımızdan merhum Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun dediği gibi; ‘Yiğitler kan döker bayrak solmaya, Anadolu başlar vatan olmaya. Kızıl elmaya hey kızıl elmaya En güzel karşılık durmadan biter Ya Allah Bismillah Allahu Ekber.’  Bugün bizler milletimizin ve bütün insanlığın yaşadığı ve yaşayacağı sorunlarla baş etmek ve bunu da ilk temel ilke ve değerlere bağlı kalarak başarmak zorunlu olan tarihi bir çağa sahibiz. Bu dava gerçek kimliğini tam 54 yıl önce buldu. Tam 54 yıldır siyaset sahnesindeyiz, milli gönüllerdeyiz. Devletimizin her sıkıştığı, üzerinde karanlık planların yapıldığı, memleketin atlattığı en kritik eşikte hiçbir plan, hiçbir hesap, hiçbir soru sorgulamadan, zorlama olmadan onu tutup ayağa kaldıran kişi tartışmasız liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli beyefendidir.”

“TEKİRDAĞ’I MUHALEFETİN ELİNDEN KURTARACAĞIZ”

Şirin, şunları kaydetti:

“Bilgemizin duruşu sayesinde 3 hilal Türkiye'deki bütün karanlıklarla boğuşmuştur. Siyasi varlığımızı kırmak, fikri kaynaklarımızı kurutmak dönemlerde oyun oynayanlara, para kampanyaları yapanlar hepsi birlikte bir çukura atılmıştır. Türk düşmanları her fırsatta ya içimizdeki kurşun asker gibi kullandılar ya da algı operasyonları kapsamlı propagandalarla akıllarını çelip iradelerini çalarak birliğimizi bölmeye çalıştılar. Yüce Allah bugünlere getirenlerden razı olsun. Bu ağır mesuliyeti taşıyacak olan omuzlara sizlere güç versin, takat versin. Bizim ülkülerimizde fiyat yoktur, bizim davalarımızın bedeli yoktur. Ederi 1 dolar olan şerefsizlere verilecek ne bir karış toprağımız ne de bir insanımız vardır. Geçmişte olduğu gibi bu süreçte de aramıza nifak tohumları atmak isteyenler olacaktır. Bu karanlık şer odaklarına, fitne yuvalarına karşı durmak hepimizin görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman bu şer odaklarına geçit vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir. Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in önderliğinde 28 Mayıs'ta ve 14 Mayıs'ta kazanan Milliyetçi Ülkücü Hareket ve Cumhur İttifakı olmuştur. Önümüzdeki dönem Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma dönemidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı ile liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in gösterdiği yerde verdiği istikamette önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinde gece gündüz çalışarak muhalefet dilinde inim inim inleyen Tekirdağ’ımızı cumhurun birlikteliğinde eser hizmet siyasetiyle tanıştıracağız. Bunun için 2024'e doğru diyar diyar Anadolu temasıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

“KONGRELERİMİZİN KAYBEDENİ YOKTUR”

Şirin, kongrelerin kaybedeni olmadığını söyledi. Hem ilçe kongreleri hem il kongresi için tüm dava arkadaşlarına verdikleri hizmetler için teşekkür eden Şirin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi idam sehpasına naili giden ülkücü şehidimiz merhum Mustafa Pehlivanoğlu’nun o paha biçilemez dizeleriyle bitirmek istiyorum. Şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki Mustafalar ölmez, Allah davası ölmez. Milliyetçilik yaşar. Kendini verdiğin bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır. Ne Mutlu Türk’üm diyene!” Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin’in konuşmasının ardından tek liste ile seçime geçildi.

Tekrar MHP Tekirdağ İl Başkanı seçilerek güven tazeleyen Süleyman Fethi Şirin’in yönetim listesi şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU (ASİL): Adnan Devlet – Ali İnan – Berk Boachan Varnalı – Berker Destereciler – Elber Alper Kısıkçılar – Fatma Öngel – Feyzullah Yorulmaz – Gürol Yıldırım – Gökhan Yıldız – İlhan Ermeydan – Kenan Albayrak – Mehmet Teoman Öksüz – Mehmet Şılga – Metin Yerbasan – Mertcan Uşar – Necmi Özgül – Orkun Şık – Recep Gür – Salih Torlak – Sezer Tiftik – Soydan Sabri Piker – Yasin Sürücü – Yaşar Üretürk – Yusuf Alperen Meral

YÖNETİM KURULU (YEDEK): Oğuzhan Gültekin – Mustafa Çakır – Üzeyir Albayrak – Akın Arpak – Hasan Memişoğlu – Ahmet Yılmaz – Beki Bektaş – Şayan Tiryaki – Soner Sütçü – Ali Rıza Kuş – Tülay Bayındır – Gökhan Civan – Salih Erkaylar – Mustafa İnce – Şerefnur Öztürk – İlker Örnek – Esin Ravza – Ahmet Akbalık – Ömer Ünal – Emine Güneri – Furkan Biçer – Yaşar Öztürk – Muzaffer Nadir – Şükrü Algan

DİSİPLİN KURULU (ASİL): İlyas Meral – Salih Tiryaki – Ahmet Özer – Raşit Danalar – Kazım Ağar – Mümin Tokcan – Serkan Öngel

DİSİPLİN KURULU (YEDEK): Şafak Gülseven – Murat Yankın – Kenan Kılıçtaş – Fuat Tuna – Yakup Özgel – Kadir Yücel – Oğuzan Kaaalp Koçak

ÜST KURUL DELEGELERİ (ASİL): Süleyman Fethi Şirin – Fatih Berber – Yakup Gazi Tantan – Cemal Daşdan – Çağlar Bütün – Menderes Yıldırım – Yusuf Duman – Mehmet Çeşmeliler – Hüseyin Tufan – Koray Önsel – İlker Yücel

ÜST KURUL DELEGELERİ (YEDEK): Bünyamin Bitgen – Serkan Günaydı – Mehmet Kaya – Yasin Sürücü – Salih Torlak – Mehmet Teoman Öksüz

Muhabir: Abdullah Yalçın 

Editör: Trakya Gazetesi