İsrail ablukası altında bulunan Gazze şeridinde insani kriz halen devam ediyor. Yardım vakıfları ise hız kesmeden bölgeye yardım çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ’da da tek yürek olan Sivil Toplum Kuruluşları Hasan Ali Yücel Meydanı’nda bir kermes düzenledi.
Anadolu Gençlik Derneği Tekirdağ Şubesi (AGD), Tekirdağ İnsani Yardım Derneği (İHH), Tekirdağ Sosyal Gelişim Derneği (TESGED), Tekirdağ İlim Dayanışma Derneği (İL-DER), Türkiye Diyanet Vakfı Tekirdağ Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı Tekirdağ Şubesi (TÜGVA), Kadın ve Demokrasi Derneği Tekirdağ Şubesi (KADEM) ve Tekirdağ Altındal Hizmet ve Kültür Derneği işbirliğinde düzenlenen kermesin geliri tamamen Filistin’e bağışlanacak.
Kermeste yöresel ürünlerin yanı sıra çeşitli ev yapımı yiyecek vatandaşlara sunuldu. Uygun fiyatlı ürünler Filistin’e yardım için tezgahlardaki yerini aldı. Süleymanpaşa Belediyesi çadırları altındaki ev yapımı ürünlere vatandaşlardan ilgi yoğun oldu. Meydanı dolduran yüzlerce kişi, yardım için birbiriyle yarıştı.

“Engellilerin birçoğu toplumdan uzak yaşıyor” “Engellilerin birçoğu toplumdan uzak yaşıyor”

0b520b9d-1425-4eab-a0a2-9733c31d63df
Kermesin yanı sıra Hasan Ali Yücel Meydanı’nda İHH tarafından düzenlenen sergide Gazze’deki zulmün gözler önüne serildiği fotoğraflar sergilendi.

Kaynak: Özge Ebecek