Tekirdağ-İstanbul yolunda trafik yoğunluğu Tekirdağ-İstanbul yolunda trafik yoğunluğu

Millî Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği eğitim politikalarına ilişkin okul yöneticileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunmak ve eğitim öğretim faaliyetlerinin yerinde değerlendirilmesi amacıyla, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı Tekirdağ’ı ziyaret etti. 
Daire Başkanları Muzaffer Aydın ve Emrullah Uzun'un katılımıyla gerçekleştirilen saha ziyareti, İlçe Milli Eğitim müdürlerinin katıldığı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı ile başladı.
Ali Karagöz ile Yenilik ve Mustafa Canlı, toplantı sonrası Vali Recep Soytürk'e ziyarette bulundu.
Ali Karagöz ile İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde üretime başlayan Çölyak Fırını ve Unlu Mamuller Atölyesi, Kumbağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Bakanlığın hayata geçirdiği eğitim politikalarına ilişkin okul yöneticileri ve öğretmenlerle istişare ve değerlendirmelerde bulundu.
Ali Karagöz ile Ersan Ulusan, ziyaretin ikinci gününde Ergene Eren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki eğitim alanlarında incelemelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin'i ziyaret ederek mesleki ve teknik eğitimin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi konularında yapılan çalışmaları değerlendirdi. 
Sonrasında Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yönetici ve öğretmenlerle bir araya gelerek yönetici ve öğretmenlerin görüş, öneri ve talepleri alınarak eğitim öğretime ilişkin yürütülen faaliyetler değerlendirildi. 
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz yaptığı ziyaretlerde özverili çalışmaları için yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Nair ve Şube Müdürü Gürcan Ayvaz ziyaret programı kapsamında Süleymanpaşa 50. Yıl Ortaokulu, Malkara Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu/Ortaokulu ve Malkara Anadolu Lisesinde okul/kurum yöneticileri ile bir araya gelerek Bakanlığın hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Mustafa Canlı, programın ikinci gününde Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi ve Kapaklı Nazmiye-Seyfettin Koçak Ortaokulunda öğretmen buluşmaları gerçekleştirerek Kapaklı Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde Kapaklı ve Saray ilçelerinin okul yöneticileri ile bir araya geldi. Ziyaretlerindeki yönetici ve öğretmen buluşmalarında, Bakanlığın hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaparak öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunup özverili çalışmaları için yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, programlar kapsamında iletilen görüş ve önerileri önemsediklerini belirterek gerekli çalışmaların yapılacağını ifade ettikten sonra öğretmen, yönetici ve eğitim çalışanlarına gayretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi