Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaz sezonunun açılmasına sayılı günler kala sahil, plaj, deniz ve kıyı temizliği çalışmalarını hızlandırdı.
Sultanköy'den Şarköy'e kadar 135 kilometrelik kıyı şeridine sahip Tekirdağ'da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yeni yaz sezonu hazırlıkları kapsamında bir yandan deniz ve yosun temizliği yapılırken diğer taraftan kumsallar temizlenip düzenlenerek yaz sezonu öncesi vatandaşların kullanımına hazır hale getiriliyor. 


“ŞARKÖY DENİZ PARK PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, yaptığı açıklamada, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekiplerinin, yaklaşan yaz sezonu öncesi deniz ve kıyı temizliği ile ilgili titiz bir çalışma yürüttüğünü söyledi. 
Yüceer, şunları kaydetti:
"Marmaraereğlisi ilçesinde Sultanköy ve Yeniçiftlik, Süleymanpaşa'da Altınova, Kumbağ ve Değirmenaltı plajlarında ve Şarköy ilçemizde deniz ve kıyı temizliği çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Ekiplerimiz belirli bir program dahilinde 135 kilometrelik kıyı şeridimiz boyunca temizlik ve düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sahil ve plaj temizliği ve düzenlemesi çalışmalarımız kapsamında, temizlik, güvenlik ve konfor unsurlarını ön planda tutarak ziyaretçilere keyifli bir deneyim sunmayı ve turizmi canlandırmayı hedefliyoruz. Bu düzenlemelerle, sahil alanlarının cazibesini artırarak yerel ekonomiye katkıda bulunacak ve halkın yaşam kalitesini artıracağız. Yapılan çalışmalar ile kullanıma hazır hale gelen sahillerimiz pırıl pırıl bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca, Şarköy’de Şarköy Deniz Park projesiyle, sahil şeridimizi modern ve işlevsel bir şekilde değerlendirerek, vatandaşlarımıza ve ziyaretçilere dinlenme ve eğlence imkanı sunacağız."

Kaynak: Haber Merkezi