Tarihi Tekirdağ Valilik binası karşısındaki Süleymanpaşa Katlı Yer Altı Otoparkı üzerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk Meydanı, ramazan ayı temasına uygun süslendi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda süslenen meydanda ramazan ayı boyunca her hafta
sonu iftardan sonra vatandaşlar için Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu, çocuklar için sürpriz etkinlikler ve Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu ve pamuk şeker gibi ikramlar yapılıyor.
Vatandaşlar düzenlenen etkinliklere yoğun ilgi gösterirken, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince süslenen meydanda bol bol hatıra fotoğrafları çekildi. Etkinliklerle ilgili memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar, başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var

“RAMAZAN’I MANEVİ RUHUNA UYGUN YAŞIYORUZ”
Geleneksel Ramazan Etkinlikleri hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şu ifadeleri kullandı:
 “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz etkinliklerle 11 ayın sultanı ramazanı manevi ruhuna uygun bir şekilde hep birlikte yaşıyoruz. Her hafta sonu iftardan sonra düzenlediğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızın güzel vakit geçirmelerine imkan sağlarken, ramazan geleneklerimizin gelecek nesiller tarafından öğrenilmesi konusunda katkıda bulunuyoruz. Ramazan ayımızın bolluk, bereket, huzur ve barış içerisinde geçmesi dileğiyle tüm vatandaşlarımızı Geleneksel Ramazan Etkinliklerimize davet ediyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi