Ayçiçeği üreticisi yağış bekliyor Ayçiçeği üreticisi yağış bekliyor

Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’’ kapsamında okuma yazma kurslarını tamamlayarak belge almaya hak kazanan kursiyerlerin sertifikaları takdim edildi, ilçe Halk Eğitimi Merkezleri tarafından, Süleymanpaşa-Cam, Deri, Dokuma, Epoksi, Amigrumi, Heykel, Makreme, Tel Kırma, Moda Tasarım, Ebru, Okuma-Yazma, Halk Oyunları; Çorlu -El Sanatları, Çini, İğne Oyası, Çocuk Gelişim Alanı, Halk Oyunları; Çerkezköy-Giyim Üretimi, Çocuk Gelişimi, El Sanatları; Marmaraereğlisi- Ahşap Yakma, Yağlı Boya; Ergene - Rölyef, İğne Oyası; Muratlı- Ahşap Boyama, Giyim; Hayrabolu - El Sanatları, Giyim; Malkara - El Sanatları, Nakış, Giyim; Şarköy-El Sanatları, Türk İşaret Dili; Saray-Sepet Örücülüğü, Ahşap Yakma; Kapaklı- Filografi, Rölyef gibi ürünler ve kursiyerlerin yaptıkları daha pek çok ürün sergilendi. Şenlikte, KADEM ve Karacakılavuz Küçük Sanat Kooperatifi'nin tanıtım stantları da yer aldı.
“Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’’ saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın okunması ve açılış konuşmalarının yapılması ile başladı. Daha sonra protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi ile sergi açılışı gerçekleştirdi
Şenliğe Süleymanpaşa Kaymakamı Sayın Mustafa Güler’ in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Aydoğan Tulgar, Ak Parti İl Başkanı Ali Gümüş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezleri Müdürleri, kursiyerler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Açılışın ardından, Kaymakam GÜLER Halk Eğitim Merkezlerinde açılan okuma yazma kurslarını tamamlayarak belge almaya hak kazanan kursiyerlerin sertifikalarını taktim etti.  Belge takdiminin ardından program halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Kaynak: Haber Merkezi