“Ermeni tehciri” ele alındı “Ermeni tehciri” ele alındı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, daha yeşil ve nefes alan bir Tekirdağ için 11 ilçede durmaksızın çalışıyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, yeni park projeleri, aktif ve pasif yeşil alanların oluşturulması, mevsimlik çiçek ekimi, rulo çim serimi, çocuk oyun ve fitness grubu kurulumu, ahşap üretim imalat çalışmaları, mezarlık alanlarda ot biçimi, çalı kesimi çalışmaları, boyama ve sulama faaliyetleri gibi birçok alanda önemli çalışmalara imza atarken, diğer taraftan 11 ilçede yetki ve sorumluluğunda bulunan refüj, park ve yeşil alanlarda periyodik olarak bakım ve temizlik işlemlerini de gerçekleştiriyor.
Nisan ayında Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Tekirdağ il genelinde, park, bahçe ve refüjlerde toplamda 652 dönüm çim alan biçilirken,  mezarlık, yol ve diğer yerlerde ise 8 bin 2 dönüm otluk alanın biçimi ve temizlik çalışmaları yapıldı.
 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunan 11 ilçedeki merkez ve kırsal mahallelerdeki mezarlık alanlarında ise temizlik ve bakım işlemleri periyodik olarak yapılıyor ve kurban bayramı öncesi vatandaşların ziyaretlerine hazır hale getirme adına temizlik ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.
 
 “YEŞİL ÇEVRE İLE NEFES ALAN BİR TEKİRDAĞ”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ise konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:
 “Tekirdağ’ı evimiz olarak görüyoruz. Doğduğu andan yaşlılığına, sabah uyandıktan akşam yatana kadar tüm Tekirdağlıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, hayat kalitemizi yükseltecek hizmet ve projeler üretiyoruz. Tekirdağlıların bu şehirde yaşamanın ayrıcalığını hayatında hissetmesini istiyoruz. Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da güzel kentimize yeni yeşil alanlar kazandırmak için faaliyetler yürütüyoruz.”

Kaynak: Haber Merkezi