Bakan Yardımcısı Yelkenci’den Vali Soytürk’e ziyaret Bakan Yardımcısı Yelkenci’den Vali Soytürk’e ziyaret

Süleymanpaşa’da bulunan Tekira Alışveriş Merkezi içindeki Paribu sinemaları, bu hafta gizem ve aksiyon dolu pek çok farklı hikayeyi izleyiciyle buluşturuyor. 
Kültür-sanat severlerin yakından ilgilendiği vizyon filmleri arasında hem çocuklara, hem de yetişkinlere hitap eden sinema filmleri bulunuyor. 
Bu hafta sinemada çocuklar da kaliteli zaman geçirecek. Hafta içi okula giden çocuklar için, hafta sonu sinema etkinliği harika bir seçenek olacak.
Daha çok çocukların ilgisini çeken fakat ailelerin de çizgi film kanallarından aşina olduğu minik kahraman köpekler PAW Petrol’ün “Süper Film”i bu hafta Süleymanpaşa’daki sinema salonlarında minik izleyicileri ile buluşacak ayrıca 29 Eylül’de vizyona giren, TRT Çocuk'un sevilen çizgi dizisi Kare’yi beyaz perdeye taşıyan “Kare Takımı: Gizemli Ada” filmi de minik seyircisini koltuğa bağlayacak.
Sinemaseverlerin yakından tanıdığı usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın, prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yaptığı ve Merve Dizdar’a en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıran “Kuru Otlar Üstüne” filmi de bu hafta Paribu sinemasında sanatseverlerle buluşuyor. 
Ayrıca İş adamı İlhan Doğan'ın, Adana'dan Almanya'ya, Palme de Mallorca'dan Hollywood'a uzanan öyküsünü işleyen ve gerçek bir hayat hikayesini anlatan, başrolde Erkan Petekkaya’nın yer aldığı “Her Şeye Rağmen” filmi de bu hafta sinemaseverleri Tekira’da bulunan sinema koltuklarına bekliyor.
Kuru Otlar Üstüne
Konusu:
Samet (Deniz Celiloğlu) Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu görevini tamamlamak üzeredir. Bu görevi tamamlayınca İstanbul’a atanmayı bekleyen Samet’in beklediği atama gerçekleşmesine ise biraz daha süre vardır. Burada saplanıp kaldığını düşünen Samet, yaşadığı kasvetli hayattan kaçma umudunu kaybetmeye başlar. Beklenmedik bir şekilde, kendisi gibi öğretmen olan Nuray (Merve Dizdar) içinde bulunduğu bu karanlığa bir ışık tutacaktır.

PAW Patrol: Süper Film
Konusu:
Film, süper köpekçiklerin Macera Şehri'nin güvenliğini sağlamak için içerisine girdikleri mücadeleyi anlatıyor. Macera Şehri'ne büyülü bir meteor çarptığında, PAW Patrol yavrularına süper güçler vererek onları Süper Köpekçiklere dönüştürür.

Kare Takımı: Gizemli Ada
Konusu:
Gizemli ve içinde pek çok sürpriz bulunduran bir adada "Renkli Notalar Müzik Yarışması" düzenlenir. Birbirlerinden ve yaptıkları müzikten hoşlanmayan Çayırlar ve Misketler ailelerinin en küçük üyeleri adada kaybolunca işler değişecektir. 
Her Şeye Rağmen
Konusu:
Her Şeye Rağmen, dibe vurmak kadar yıldızlara yükselmenin de münkün olduğu hayatta, soğukkanlılıkla hedeflere yürümenin önemini konu ediyor. Sevgisiz ve şiddet dolu bir ortamda büyüyen genç bir adam, hayata sıfırdan başlar. Kariyer basamaklarını teker teker tırmanan adam, dünya çağında bir network ustası olur. Ancak o, çocukluk yaralarıyla yüzleşmenin yükünü ömür boyu omuzlarında taşır. Filmde, her ne kadar zor olsa da hayatta aşılamayacak hiçbir engel olmadığı gözler önüne seriliyor.

Kaynak: Özge Ebecek