Trakya Üniversitesi bayramlaştı Trakya Üniversitesi bayramlaştı

Edirne Belediyesi tarafından Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde yapılan Patipark’ın açılışı gerçekleştirildi. Parkın açılışına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, vatandaşlar ve “patili dostlar” katıldı.
Her bir patinin özgürlüğünü ve mutluluğunu ön planda tutan Patipark, koşu yolları ve oyun alanlarıyla sadece patiler için değil aynı zamanda sahiplerinin de bir araya gelip keyifli vakit geçirebileceği bir buluşma noktası oldu.
Hayvanseverlerin uzun zamandır böyle bir taleplerinin olduğunu belirten Recep Gürkan, “Can dostlarımızın, sokak hayvanlarımızın, daha özgürce zaman geçirebileceği, zaman zaman eğitimler alabileceği ve bir anlamda sosyalleşebileceği yeni bir alanı yarattık, adını da Patipark koyduk. Bu çalışmayı kısa sürede gerçekleştiren, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze, Veteriner İşleri Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Bir şehri şehir yapan özelliklerden birinin o şehirde yaşayan tüm canlara verdikleri değer ve özen olduğunu belirten Gürkan, şunları kaydetti:
 “Biz bunu yapmaya çalıştık yıllardır. Tabi ki eksikleri vardır, fazlalıkları vardır. Az yapılmıştır çok yapılmıştır. Ama hepsi iyi niyetle başka hiçbir kaygı duymadan yapılan çalışmalardır. Edirne doğasıyla, kültürüyle, insanıyla, bu şehirde yaşayan tüm canlılarıyla hepimize ait ortak bir şehrimiz. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da, önümüzdeki süreçte de bu kolektif anlayış, bu kolektif yaşam tarzı Edirne’mizde devam edecektir. Parkımıza tüm hemşehrilerimiz ve patili dostlarımızı bekliyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun. ” 
Açılışta “patili dostlar”a mama hediye edildi.
Binlerce evcil ya da sokak hayvanının bulunduğu Tekirdağ’a da örnek olacak Patipark, kente olumlu bir imaj da kazandıracak.

Kaynak: Haber Merkezi