Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Geleneksel Yayla Şenlikleri” başladı.
Karadeniz Mahallesi'ndeki şenlik alanında başlayan etkinliğe katılan Vali Recep Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar’ı, Dernek Başkanı Muharrem Akyüz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Vali Soytürk, açılışta yaptığı konuşmada, Karadenizlilerin kültürlerini gittikleri her yerde yaşattıklarını belirtti.
Soytürk, şöyle konuştu:
‘”10 aydır Tekirdağ’dayım, burada da görüyorum, buradaki Karadenizliler, buradaki Trabzonlular kültürünü hiç unutmadan, şehrin kalkınması için gayret gösteriyorlar. Bu göçenlerin ya da diğer illerde yaşayanların ortak özellikleri bir vatan sevgileri çok yüksek. İki milliyetçilik duyguları çok yüksek, devletini seviyor, bayrağını seviyor ve insanları seviyor. Vatanını sevmenin en önemli göstergesi de işini en iyi yapması. Çalıştığım 15 ilde gördüğüm en önemli özelliklerden bir tanesi, Karadenizlilerin işini iyi yapmaya çalıştığı, gayret gösterdiğidir.” 

Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü

KARADENİZ LEZZETLERİ SATIŞA SUNULDU
Dernek başkanı Muharrem Akyüz de 20 yıldır herkesin keyif aldığı bir şenlik düzenlediklerini ifade ederek, kendilerine destek olan, şenliğe katılan protokole ve vatandaşlara teşekkür etti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar da şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Vatandaşlar, şenlikte Karadeniz Bölgesi'ne ait yöresel yemek ve ürünlerin sergilendiği stantları gezdi.
Konuşmaların ardından şenliğe katılanlar horon oynayıp doyasıya eğlendi.

Kaynak: Anadolu Ajansı