Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı. 
Vali Soytürk mesajında, demokratik düzeni hedef alarak devletin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliği parçalama maksadıyla gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşsiz bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 8’inci yılının hep birlikte idrak edildiğini belirtti. 

Yurt dışından Tekirdağ'a 2 bin 200 kişi göç etti Yurt dışından Tekirdağ'a 2 bin 200 kişi göç etti

15 Temmuz gecesi, devlet kurumlarının içerisine yerleşmiş, devletinden maaş alan hainler ve işbirlikçilerinin, millete, Cumhurbaşkanına, Türkiye Büyük Millet Meclisine  ve hükümete karşı haince ve alçakça bir darbe girişimine kalkıştıklarını aktaran Soytürk, şöyle devam etti:
“O gece, dış güçlerin cesaretlendirmeleri ile içimize sızmış hainler, sinsice planlarını uygulamaya çalışmış, milletimizi esaret altına almaya, devletimizi ele geçirmeye çalışmışlardır. Milletimiz, engin irfanıyla darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren tüm gerçekleri görmüş ve hemen harekete geçmiştir. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her kesimden insanıyla ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir. O gece, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve çağrısı ile meydanlara çıkan kahraman milletimiz, dünyada eşine rastlanılmaz bir cesaretle hainlere gereken dersi vermiş, bayrağımızın indirilemez, ezanımızın susturulamaz olduğunu o gece tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.”

Vali Soytürk, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuz’da olduğu gibi, daima geri püskürtecek inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti; hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir. Bu vesileyle, birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve
ülkemizin benzer ihanetlerle bir daha karşılaşmaması temennisiyle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, milli irademize sahip çıkan değerli Tekirdağ’lılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi