2023-2024 sezonu Tekirdağ U17 Futbol Ligi’nde heyecan kaldığı yerden devam etti. Takımlar 7. hafta maçlarında şampiyonluk yarışında kıyasıya rekabet etti. Müsabakalar birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu. 

TEKİRDAĞ, SÜLEYMANPAŞA İLE YENİŞEMEDİ
A Grubu’nda sezona 6 maçta 4 galibiyet alarak başlayan 12 puanlı 2. sıradaki Süleymanpaşa Namık Kemalspor, deplasmanda 6 maçından 9 puan çıkaran ve 3. basamaktaki Tekirdağspor ile kozlarını 13 Kasım Sahası’nda paylaştı. Çekişmeli geçen mücadele 2-2 eşitlikle sona erdi. Süleymanpaşa Namık Kemalspor 13 puanla 2. basamaktaki yerini korurken, Tekirdağspor da 10 puanla 3. basamaktaki yerini korudu.

AKÇEŞME, ADALET’İ RAHAT GEÇTİ
Alt sıraları yakından ilgilendiren maçta 6 puanla 5. sırada yer alan Akçeşmespor, grupta puan çıkaramayan 7. sıradaki Tekirdağ Adaletspor’u konuk etti. 13 Kasım Sahası’nda oynanan mücadeleyi Akçeşmespor 4-0 kazanarak 9 puana ulaştı ve 5. sırada yer aldı. Tekirdağ Adaletspor ise puansız olarak 7. sırada yer aldı. 

KAZANDERE’DEN TAM 11 GOL 
Grubun son maçında ise oynadığı 6 maçtan 6 puan çıkaran 4. sıradaki Kazanderespor, puansız olarak 6. sırada yer alan Marmaraereğlisi Belediyespor ile karşılaştı. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan mücadelede Kazanderespor rakibini adeta bozguna uğrattı ve maçı 11-1 kazandı. Kazanderespor 9 puana ulaşarak 4. sırada yer alırken, Marmaraereğlisi Belediyespor puansız olarak 6. sırada yer aldı.   

A Grubu’nda sezona ilk 6 maçını galibiyetle kapatarak başlayan 18 puanlı lider Çorlu Belediye Futbol Kulübü haftayı BAY geçti.

Tekirdağ U17 Futbol Ligi A Grubu 7. Hafta Sonuçları 

Kazanderespor 11-1 Marmaraereğlisi Belediyespor 
Tekirdağspor 2-2 Süleymanpaşa Namık Kemalspor 
Akçeşmespor 4-0 Tekirdağ Adaletspor
Çorlu Belediye Futbol Kulübü - BAY

Şampiyon Tekirdağspor Hayrabolu’yu ağırlıyor Şampiyon Tekirdağspor Hayrabolu’yu ağırlıyor

ZİRVENİN SAHİBİ FEVZİPAŞA
B Grubu’nda ilk 6 maçını galibiyetle kapatan 18 puanlı lider Kapaklı Sitespor, deplasmanda dev maçta aynı puana sahip zirve ortağı Fevzipaşaspor’a konuk oldu. Fevzipaşaspor grupta iddiasını ortaya koydu ve Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi 3-1 kazandı. Fevzipaşaspor 21 puana ulaşarak liderliğe yükselirken, Kapaklı Sitespor 18 puanla 2. sırada yer aldı.

ERGENE VELİMEŞE HÜKMEN GALİP GELDİ
Grupta 6 maçta 12 puanla 3. sırada yer alan Ergene Velimeşespor ise grupta puanla tanışamayan 7. sıradaki Tekirdağ Marmaraspor ile karşılaşacaktı. Tekirdağ Marmaraspor’un ligden çekilmesi ile Ergene Velimeşespor hükmen galip geldi. Ergene Velimeşespor 15 puanla 3. basamakta yer alırken, Tekirdağ Marmaraspor puansız olarak 7. basamakta yer aldı.  

ÇERKEZKÖY DERBİSİNİ ÇERKEZKÖY 1923 KAZANDI
Çerkezköy derbisine sahne olan maçta ise 6 maçta 9 puanla 4. sırada yer alan Çerkezköy 1923 Gençlikspor grupta puanla tanışamayan 8. basamaktaki Çerkezgücüspor’u konuk etti. Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi Çerkezköy 1923 Gençlikspor 1-0 kazanarak 12 puana ulaştı ve 4. sıradaki yerini korudu. Çerkezgücüspor ise puansız olarak 8. sırada yer aldı. 

KAPAKLISPOR İLE ERGENE PUANLARI PAYLAŞTI
Orta sıraların mücadelesinde 6 puanla 6. sırada bulunan Kapaklıspor deplasmanda aynı puanla 5. sırada bulunan Ergene Gençlikspor’a konuk oldu. Ulaş Sahası’nda oynanan mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi. Kapaklıspor 7 puanla 6. sırada yer alırken, Ergene Gençlikspor aynı puanla 5. sırada yer aldı.

Tekirdağ U17 Futbol Ligi B Grubu 7. Hafta Sonuçları 

Ergene Gençlikspor 1-1 Kapaklıspor
Çerkezköy 1923 Gençlikspor 1-0 Çerkezgücüspor
Tekirdağ Marmaraspor 0-3 Ergene Velimeşespor
Fevzipaşaspor 3-1 Kapaklı Sitespor

Kaynak: İlkay Danacılar