A Grubu’nda ikinci hafta mücadelesinde Aslan Yıldızspor, deplasmanda Akçeşmespor ile karşılaştı. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan maç 1-1 beraberlikle sona erdi. Aslan Yıldızspor 4 puanla 2. basamakta yer alırken, Akçeşmespor 2 puanla 4. basamakta yer aldı. 

Bir diğer mücadelede ise Şarköyspor ile Müreftespor Şarköy Sahası’nda kozlarını paylaştı. Şarköyspor maçı 5-1 kazanarak 6 puanla zirvede yer aldı. Müreftespor ise puansız olarak 8. sırada yer aldı.

Grupta Batı Marmaraspor ile Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor Şarköy Sahası’nda karşılaştı. Mücadele 0-0 eşitlikle sona erdi. Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor ilk puanını alırken 6. sırada yer aldı. Batı Marmaraspor ise 2 puanla 5. sırada yer aldı. 

Grubun son maçında ise Kumbağspor, Tekirdağ Gücüspor’a konuk oldu. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan karşılaşmayı Tekirdağ Gücüspor 1-0 kazanarak 4 puana yükseldi ve 3. sıraya yerleşti. Kumbağspor 1 puanla 7. sırada yer aldı. 

Tekirdağ U13 Ligi A Grubu 2. Hafta Sonuçları  

Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor 0-0 Batı Marmaraspor
Müreftespor 1-5 Şarköyspor
Tekirdağ Gücüspor 1-0 Kumbağspor
Akçeşmespor 1-1 Aslan Yıldızspor

B Grubu’nda ise 100. Yılspor ikinci hafta mücadelesinde Tekirdağ İdman Yurduspor’a konuk oldu. 13 Kasım Sahası’nda oynanan maçı 100. Yılspor 2-1 kazanarak 6 puanla zirveye yükseldi. Tekirdağ İdman Yurduspor ise 3 puanla 4. sırada kaldı.

Bir başka Tekirdağ temsilcisi Süleymanpaşa Namık Kemalspor ise deplasmanda Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor ile karşılaştı. Hayrabolu Sahası’nda oynanan maç 2-2 eşitlik ile tamamlandı. Süleymanpaşa Namık Kemalspor 4 puanla 2. sıraya yerleşirken, Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor aynı puanla 3. sırada yer aldı.  

B Grubu’nda ikinci haftada Hayrabolu temsilcilerinden Çerkezmüsellim Spor Kulübü ile Büyük Çınarlıspor kozlarını Karadeniz 1 Nolu Saha’da paylaştı. Mücadeleyi Büyük Çınarlıspor 1-0 kazanarak ilk puanlarını aldı ve 5. sıraya yerleşti. Çerkezmüsellim Spor Kulübü ise puansız olarak son sırada (8) yer aldı.  

Grubun son maçında ise Marmaraereğlisi Belediyespor ile Atletik Yıldızspor Karadeniz 1 Nolu Saha’da karşılaştı. Müsabaka 2-2 eşitlikle sona erdi. İki takım da ilk kez puanla tanışırken Marmaraereğlisi Belediyespor 6. sırada, Atleitk Yıldızspor 7. sırada yer aldı. 

Tekirdağ U13 Ligi B Grubu 2. Hafta Sonuçları  

2. Amatör’de A Grubu dışında maçlar sona erdi 2. Amatör’de A Grubu dışında maçlar sona erdi

Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor 2-2 Süleymanpaşa Namık Kemalspor
Büyük Çınarlıspor 1-0 Çerkezmüsellim Spor Kulübü
Atletik Yıldızspor 2-2 Marmaraereğlisi Belediyespor
Tekirdağ İdman Yurduspor 1-2 100. Yılspor

C Grubu’nda ise Çorlu bölgesi takımları karşılaşıyor. İkinci hafta maçında Çorlu Belediye Futbol Kulübü ile Çorlu İdman Ocağıspor General Basri Saran Stadı’nda karşılaştı. Mücadeleyi Çorlu Belediye Futbol Kulübü 3-1 kazanarak 6 puanla zirvede yer aldı. Çorlu İdman Ocağıspor 3 puanla 4. sırada yer aldı. 

Bir diğer müsabakada Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor Ulaş Sahası’nda Ergene Gençlikspor’a konuk oldu. Mücadele 0-0 eşitlikle sona erdi. Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor 2 puana ulaşarak 6. sırada yer alırken, Ergene Gençlikspor 1 puanla 7. sırada yer aldı.

Grupta Sağlıkspor ile Yeşiltepespor Ergene Sahası’nda karşılaştı. Sağlıkspor maçı 1-0 kazanarak 3 puanla 5. basamakta yer aldı. Yeşiltepespor ise puansız olarak 8. sırada yer aldı. 

Grubun son maçında Çorlu 59 Buçuk Spor Kulübü, Muratlı Halk Eğitimispor’u Çorlu Bld. Şehir Stadı’nda konuk etti. Ev sahibi ekip mücadeleyi 6-0 kazanarak 4 puana yükseldi ve 2. sıraya yerleşti. Muratlı Halk Eğitimispor ise puansız olarak 9. sırada yer aldı.

Grupta 3 puanlı 3. sıradaki Çorlu Esentepespor 2. haftayı BAY geçti.

Tekirdağ U13 Ligi C Grubu 2. Hafta Sonuçları  

Çorlu 59 Buçuk Spor Kulübü 6-0 Muratlı Halk Eğitimispor
Yeşiltepespor 0-1 Sağlıkspor
Ergene Gençlikspor 0-0 Çorlu Halk Eğitimi Gücüspor
Çorlu İdman Ocağıspor 1-3 Çorlu Belediye Futbol Kulübü
Çorlu Esentepespor - BAY

D Grubu’nda ise grubun en iddialı ekiplerinden Fevzipaşaspor sahasında Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor’u konuk etti. Çerkezköy Bld. 100. Yıl Stadı’nda oynanan mücadeleyi Fevzipaşaspor 3-1 kazanarak 6 puanla liderliğini korudu. Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor puansız olarak 6. sırada yer aldı.

Bir diğer mücadelede Çerkezgücüspor ile Çorlu Fenerspor kozlarını Çorlu Bld. 100. Yıl Stadı’nda paylaştı. Müsabakayı Çerkezgücüspor 2-1 kazanarak 6 puanla 2. sıraya yerleşti. Çorlu Fenerspor ise 3 puanla 4. sırada yer aldı.  

Grupta Çerkezköy 1923 Gençlikspor ise Çorlu Gençlerbirliğispor’u Çerkezköy Bld. 100. Yıl Stadı’nda konuk etti. Mücadeleyi sansasyonel bir skorla Çerkezköy 1923 Gençlikspor 17-0 kazanmayı başardı. Çerkezköy 1923 Gençlikspor 6 puanla 3. sırada yer alırken, Çorlu Gençlerbirliğispor puansız olarak 9. sırada yer aldı.

Grubun son maçında Ergene Velimeşespor ile Ergenegücü Ulaşspor kozlarını Ergene Sahası’nda paylaştı. Mücadeleyi Ergene Velimeşespor 6-0 kazandı. Ergene Velimeşespor 3 puanla 5. sırada yer alırken, Ergenegücü Ulaşspor puansız olarak 7. basamakta yer aldı. 

Puansız olarak 8. sırada yer alan Çataklıspor ise 2. haftayı BAY geçti.

Tekirdağ U13 Ligi D Grubu 2. Hafta Sonuçları  

Fevzipaşaspor 3-1 Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor
Çorlu Fenerspor 1-2 Çerkezgücüspor
Çerkezköy 1923 Gençlikspor 17-0 Çorlu Gençlerbirliğispor
Ergene Velimeşespor 6-0 Ergenegücü Ulaşspor
Çataklıspor - BAY

E Grubu mücadelesinde ise Kapaklı Sitespor, Tekirdağ Marmaraspor’a konuk oldu. Saray Şehir Stadı’nda oynanan mücadeleyi Kapaklı Sitespor 5-0 kazanmayı başardı. Kapaklı Sitespor 4 puanla 3. sırada yer alırken, Tekirdağ Marmaraspor puansız olarak 7. sırada yer aldı.

Grupta bir diğer maçta Saray İstiklalspor ile Kapaklıspor kozlarını Kapaklı Sahası’nda paylaştı. Mücadele 1-1 eşitlikle tamamlandı. Saray İstiklalspor 2 puanla 5. basamakta yer alırken, Kapaklıspor aynı puanla 6. basamakta yer aldı.

Bir diğer mücadelede Saray Belediyespor, Karaağaçspor’u Saray Şehir Stadı’nda ağırladı. Müsabakayı Saray Belediyespor 7-0 kazanarak 4 puana yükseldi ve zirvede yer aldı. Karaağaçspor ise puansız olarak 8. sırada kaldı.

Grubun son maçında ise Büyük Yoncalıspor deplasmanda Kapaklı Kartalspor’a konuk oldu. Kapaklı Sahası’nda oynanan mücadele 1-1 beraberlikle sona erdi. Kapaklı Kartalspor bu sonuçla 4 puanla 2. basamakta yer alırken, Büyük Yoncalıspor aynı puanla 4. sırada yer aldı. 

Tekirdağ U13 Ligi E Grubu 2. Hafta Sonuçları  

Saray Belediyespor 7-0 Karaağaçspor
Kapaklıspor 1-1 Saray İstiklalspor 
Kapaklı Kartalspor 1-1 Büyük Yoncalıspor 
Tekirdağ Marmaraspor 0-5 Kapaklı Sitespor

Kaynak: İlkay Danacılar