Tekirdağ Ticaret Odasından yapılan açıklamaya göre,  “İSO, Türkiye’nin Birinci 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022” listesinde 121 firma ile Tekirdağ, Türkiye’nin lider şehirleri arasına girdi.  
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, listeye giren Tekirdağlı firmaları tebrik ederek, alın teri ile üretim yapan, ülke ekonomisine katkı sunan firmalarla gurur duyduklarını belirtti.

“Herkesin adayıyım” “Herkesin adayıyım”

Günay, şunları kaydetti:
“Birinci ve ikinci 500’de yer alan firmalarımız şehrimizin
gurur kaynağı olmuşlardır. Firmalarımız hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomik büyüklüğüne katkı sağlamışlardır. Türkiye’nin ihracatını en hızlı yükselten şehirlerinden biri olan Tekirdağ’ın ekonomik potansiyeli daha fazla sayıda büyük firma çıkaracak güce sahiptir. Diğer taraftan özel sektörün gücüyle, müteşebbislerinin özverili çalışmalarıyla ekonomisini büyüten şehrimizin istenilen büyüklüğe ulaşabilmesi için
Tekirdağ’dan daha fazla büyük marka firma çıkarmalıyız. Tekirdağ il genelinde bu yıl listeye giren 121 firmamızı, gelecekte daha büyük hedeflerle şehrimizin gururu olacak atılımı göstermelerini temenni ediyorum.”

Kaynak: Özge Ebecek