Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı. 
Soytürk mesajında, 14 Mart 1827’de Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşunun Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edildiğini belirtti. 

Okulun kuruluş günü olan 14 Mart’ın ise “Tıp Bayramı” olarak kutlandığını aktaran Soytürk, şunları kaydetti:
“Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ortak hedeflerinden biridir. Devletimiz, tüm vatandaşlarımızın yaşama ve maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkını her zaman korumuş, desteklemiş ve gerekli çalışmaları tam zamanında ortaya koymuştur. Sağlık hizmetleri alanında tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de önemli adımlar atılmış, şehir hastanemiz açılmış, hastanelerimize yeni üniteler eklenmiş, sağlık personeli sayımız artmıştır.”

“SAĞLIK ALANINDA ÇALIŞMALAR SÜRECEK”

Tekirdağ’ın gururu oldu Tekirdağ’ın gururu oldu

“Bu gelişmeler sayesinde, vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde yararlanmaya başlamıştır. Tekirdağ, sağlık alanında yaşanan gelişmeler ve yeni açılan hastanelerle sağlık kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlimizin donanımlı hastanelere ve başarılı personellere sahip olması sebebiyle, çevre illerden ve yurtdışından pek çok hasta ilimize gelerek sağlık hizmeti almaktadır. Tekirdağ’ın sağlık alanında daha iyi seviyelere gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle ifa eden tüm sağlık çalışanlarının ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; iş ve özel hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi