Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini (NKÜ) tercih edenlerin oranı her geçen yıl artıyor. Bu yıl üniversiteyi tercih eden öğrenci sayısı önlisans 1. öğretimde 3671, önlisans 2. öğretimde 388 ve önlisans toplamda 4059 olurken; lisans 1. öğretimde yerleşen sayısı 2456, lisans 2. öğretimde 194 ve lisans toplam yerleşende 2650 kişi oldu.

Önlisans ve lisans ile NKÜ’ye toplam yerleşen öğrenci sayısı ise 6709 olarak açıklandı.

8 Fakültede %100 doluluk oranı görülürken Ziraat Fakültesi’nde %97 ve Çorlu Mühendislik Fakültesinde %90 doluluk gerçekleşti. Meslek Yüksekokullarının tamamı ise kontenjan doluluk oranında %100’e ulaştı.

“NKÜ TERCİH MERKEZİ OLDU”

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin kurumsal akreditasyon almış, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesine sahip; alanında uzman akademisyen kadrosuyla hızla büyüyen, bölgesinde öncü ve ödüllü bir üniversite olduğunu söyledi. Açıklanan sonuçlara göre üniversitenin yine tercih
merkezi olduğunu aktaran Şahin, “Öğrencilerimize eğitim ve öğretimde çağın gereklerine uygun imkanlar sunarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Tekirdağ NKÜ Üniversitesi olarak, öğrencilerimize üniversitemizi tercih ettikleri için teşekkür eder; açıklanan sonuçların üniversitemize, Tekirdağ’ımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Muhabir: Özge Ebecek

Editör: Trakya Gazetesi