A GRUBU’NDA BIYIKALİ VE AYDOĞDU FUTBOLA DOYURDU 
2. Amatör Küme A Grubu’nda ilk hafta mücadelesinde Tekirdağ Gündoğduspor Karadeniz 1 Nolu Saha’da Süleymanpaşa Namık Kemalspor’u konuk etti. Tekirdağ Gündoğduspor net bir oyunla mücadeleden 3-0 galip ayrılmayı bildi. Tekirdağ Gündoğduspor ilk maçlar sonucu 3 puanla zirveye yerleşirken, Süleymanpaşa Namık Kemalspor 7. sırada kaldı.
Bir diğer mücadelede ise adeta büyük bir kapışma yaşandı. Karşılıklı gollerin atıldığı 13 Kasım Sahası’nda oynanan nefes kesen maçta Bıyıkalispor, Aydoğdu Gençlikspor ile 3-3 berabere kaldı. İki takımda futbolseverlere keyifli dakikalar yaşatırken 1’er puanı hanelerine yazdırdı. Bıyıkalispor 1 puanla 3. sırada yer alırken, Aydoğdu Gençlikspor 1 puanla 4. sırada yer aldı. 

Grubun son maçında ise Müreftespor Şarköy Sahası’nda Hoşköy 1923 Spor’u konuk etti. Mücadeleden Müreftespor 1-0 galip ayrıldı. Müreftespor 3 puanla 2. sırada yer alırken, Hoşköy 1923 Spor puansız olarak 6. sırada yer aldı.

Grupta Tekirdağ İdman Yurduspor ilk haftayı BAY geçti. 

2. Amatör Küme A Grubu 1. Hafta Sonuçları  

Tekirdağ Gündoğduspor 3-0 Süleymanpaşa Namık Kemalspor
Bıyıkalispor 3-3 Aydoğdu Gençlikspor
Müreftespor 1-1 Hoşköy 1923 Spor
Tekirdağ İdman Yurduspor - BAY

B GRUBU’NDA KARTAL- ŞARKÖY MAÇI NEFES KESTİ 

2. Amatör Küme B Grubu’nda grubun iddialı takımlarından Yavuzspor 13 Kasım Sahası’nda Nusratlıspor’u konuk etti. Mücadeleyi Yavuzspor 3-0 galip tamamladı. Yavuzspor bu galibiyetle 3 puanla zirvede yer aldı. Nusratlıspor ise puansız olarak 6. sırada kaldı.

Grubun çekişmeli maçında ise Tekirdağ Kartalspor, Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor ile karşılaştı. Çekişmeli geçen ve Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan müsabakayı Tekirdağ Kartalspor 3-2 galip geldi. Tekirdağ Kartalspor 2. sırada yer alırken, Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor puansız olarak 5. sırada kaldı.

Grubun son maçında Şalgamlı Gençlik Spor ise Tekirdağ Gençlik Gücüspor’u konuk etti. Müsabaka 1-1 eşitlikle sona erdi. Şalgamlı Gençlik Spor 1 puanla 3. basamakta bulunurken, Tekirdağ Gençlik Gücüspor 4. basamakta yer aldı. 

2. Amatör Küme B Grubu 1. Hafta Sonuçları  

Yavuzspor 3-0 Nusratlıspor
Tekirdağ Kartalspor 3-2 Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor
Şalgamlı Gençlikspor 1-1 Tekirdağ Gençlik Gücüspor     

C GRUBU’NDA BERABERLİK YOK

2. Amatör Küme C Grubu’nda Ergenegücü Ulaşspor Ulaş Sahası’nda Ergene Belediyespor’u ağırladı. Ergenegücü Ulaşspor rakibini adeta yedi bitirdi ve maçı 7-1 galip tamamladı. Ergenegücü Ulaşspor ilk hafta sonunda zirveye yerleşirken, Ergene Belediyespor puansız olarak 5. sırada yer aldı.

Bir diğer gollü maçta Ergene Esenspor deplasmanda Aşağı Sevindiklispor ile karşılaştı. Karadeniz 2 Nolu Saha’da oynanan maçı Ergene Esenspor 6-0 kazanarak 3 puanla 2. sırayı aldı. Aşağı Sevindiklispor ise puansız olarak 6. sırada kaldı. 

Grubun son maçında Çorlu derbisinde Çorlu Güven Spor Kulübü, Çorlu Bld. Şehir Stadı’nda, Çorlu Trakya 2022 Spor ile kozlarını paylaştı. Çekişmeli geçen maçı Çorlu Güven Spor Kulübü 2-1 galip tamamladı. Çorlu Güven Spor Kulübü bu sonuçla 3. sıraya yerleşti. Çorlu Trakya 2022 Spor puansız olarak 4. sırada yer aldı.

2. Amatör Küme C Grubu 1. Hafta Sonuçları  

Ergenegücü Ulaşspor 7-1 Ergene Belediyespor
Ergene Esenspor 6-0 Aşağı Sevindiklispor 
Çorlu Güven Spor Kulübü 2-1 Çorlu Trakya 2022 Spor     
 
D GRUBU DUELLO ŞEKLİNDE GEÇTİ

Süper Amatör’de şampiyon 22. haftada belli oldu Süper Amatör’de şampiyon 22. haftada belli oldu

2. Amatör Küme D Grubu’nda Çataklıspor deplasmanda Çerkezköy 1923 Gençlikspor’a konuk oldu. Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi Çataklıspor 4-2 kazanmayı bildi. Çataklıspor 3 puanla zirvede yer alırken, Çerkezköy 1923 Gençlikspor 0 puanla 6. sırada kaldı. 

Grubun iddialı ve genç ekiplerinden Fevzipaşaspor ise Taşkıranlarlar Samsungücüspor ile karşılaştı. Kapaklı Sahası’nda oynanan maç 2-2 eşitlikle sona erdi. Fevzipaşaspor 1 puanla 2. basamakta yer alırken, Taşkıranlarlar Samsungücüspor 1 puanla 5. basamakta kaldı. 

Bir diğer berabere biten maçta Samsunlular Yaşar Doğuspor, Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde Çerkezgücüspor’u konuk etti. Müsabaka 2-2 berabere tamamlandı. Samsunlular Yaşar Doğuspor 1 puanla 3. sırada yer alırken, Çerkezgücüspor yine 1 puanla 4. sırada yer aldı.

2. Amatör Küme D Grubu 1. Hafta Sonuçları  

Çerkezköy 1923 Gençlikspor 2-4 Çataklıspor
Taşkıranlarlar Samsungücüspor 2-2 Fevzipaşaspor
Samsunlular Yaşar Doğuspor 2-2 Çerkezgücüspor

E GRUBU’NA İSTİKLAL İYİ BAŞLADI

2. Amatör Küme E Grubu’nda Saray İstiklalspor deplasmanda Tekirdağ Marmaraspor’a konuk oldu. Saray Şehir Stadı’nda oynanan mücadeleyi Saray İstiklalspor 4-0 galip tamamladı. Saray İstiklalspor 3 puanla zirveye yerleşirken, Tekirdağ Marmaraspor puansız olarak 6. sırada kaldı. 

Yoncalı derbisinde ise Küçük Yoncalıspor, Saray Şehir Stadı’nda oynanan maçta Büyük Yoncalıspor’u 2-1 mağlup etmeyi başardı. Küçük Yoncalıspor 3 puanla 3. basamakta yer alırken, Büyük Yoncalıspor 0 puanla 5. basamakta yer aldı. 

Grubun son maçında Çıkuryurtspor, Saray Şehir Stadı’nda Güngörmezspor’u ağırladı. Güngörmezspor müsabakadan 2-1 galip ayrılmasını bildi. Güngörmezspor 3 puanla 2. sırada yer alırken, Çıkuryurtspor puansız olarak 4. sırada yer aldı. 

2. Amatör Küme E Grubu 1. Hafta Sonuçları  

Tekirdağ Marmaraspor 0-4 Saray İstiklalspor
Küçük Yoncalıspor 2-1 Büyük Yoncalıspor
Çıkuryurtspor 1-2 Güngörmezspor

Kaynak: İlkay Danacılar