Tekirdağ 2. Amatör Küme’de 2023-2024 sezonu geçtiğimiz hafta start almıştı. 2. hafta mücadeleleri ise birbirinden sürpriz maçlara sahne oldu.

A GRUBU YİNE NEFES KESTİ
2. Amatör Küme A Grubu’nda 3 puanla lige lider başlayan Tekirdağ Gündoğduspor ilk haftayı BAY geçen Tekirdağ İdman Yurdu’na konuk oldu. Müsabaka 13 Kasım Sahası’nda oynandı. Tekirdağ İdman Yurdu rakibini 3-1 mağlup ederek ilk puanlarını aldı. Tekirdağ İdman Yurdu 3 puanla 3. sırada yer alırken, Tekirdağ Gündoğduspor 3 puanda kaldı ve 4. sıraya geriledi.  
Bir diğer 3 puanlı ve 2. sıradaki ekip olan Müreftespor ise 1 puanla 4. sırada yer alan Aydoğdu Gençlikspor’a konuk oldu. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan müsabakayı Aydoğdu Gençlikspor 6-2 kazanarak gövde gösterisi yaptı. Aydoğdu Gençlikspor 4 puanla zirveye yerleşirken Müreftespor 3 puanla 5. sıraya geriledi.
Gruba 1 puanla 3. sırada başlayan Bıyıkalispor, ilk maçından puan çıkaramayan Süleymanpaşa Namık Kemalspor ile 13 Kasım Sahası’nda karşılaştı. Bıyıkalispor mücadeleden 3-1 galip ayrılmayı başardı. Bıyıkalispor 4 puanla 2. basamağa yerleşirken, Süleymanpaşa Namık Kemalspor puansız olarak 7. basamakta yer aldı. 
Grupta puansız olarak 6. sırada yer alan Hoşköy 1923 Spor haftayı BAY geçti.

2. Amatör Küme A Grubu 2. Hafta Sonuçları  
Tekirdağ İdman Yurduspor 3-1 Tekirdağ Gündoğduspor
Aydoğdu Gençlikspor 6-2 Müreftespor 
Süleymanpaşa Namık Kemalspor 1-3 Bıyıkalispor
Hoşköy 1923 Spor - BAY

B GRUBU’NDA ZİRVE KAPIŞMALARI  
2. Amatör Küme B Grubu’nda 3 puanlı lider Tekirdağ Kartalspor, puansız olarak 6. sırada yer alan Nusratlıspor’a konuk oldu. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi. Tekirdağ Kartalspor 4 puanla 3. sırada yer alırken, Nusratlıspor 1 puanla 5. sırada yer aldı.  
Bir diğer 3 puanlı ekip olan 2. basamaktaki Yavuzspor ise ilk maçından 1 puan çıkaran ve 4. sırada bulunan Tekirdağ Gençlikgücüspor ile karşılaştı. Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanan müsabaka Tekirdağ Gençlikgücüspor’un 4-0 üstünlüğü ile tamamlandı. Tekirdağ Gençlikgücüspor 4 puana ulaşarak 2. basamağa yerleşirken, Yavuzspor 3 puanla 4. basamakta yer aldı.
Grubun son maçında ise puansız olarak 5. sırada bulunan Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor ile 1 puanla 3. sırada yer alan Şalgamlı Gençlikspor kozlarını Şarköy Sahası’nda paylaştı. Şalgamlı Gençlikspor rakibini bozguna uğrattı ve müsabakayı 6-0 kazanmayı başardı. Şalgamlı Gençlikspor 4 puanla zirvede yer alırken, Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor puansız olarak 6. sırada yer aldı.

2. Amatör Küme B Grubu 2. Hafta Sonuçları  
Nusratlıspor 1-1 Tekirdağ Kartalspor
Tekirdağ Gençlik Gücüspor 4-0 Yavuzspor
Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor 0-6 Şalgamlı Gençlikspor

C GRUBU’NDA LİDERLİK AŞKINA
2. Amatör Küme C Grubu’nda ilk maçlarını 3 puanla kapatan ve ilk 2 sırayı paylaşan iki ekip olan Ergenegücü Ulaşspor ile Ergene Esenspor zirve mücadelesinde kozlarını Ergene Sahası’nda paylaştı. Ergenegücü Ulaşspor deplasmanda rakibini 2-0 mağlup etmeyi başardı. Ergenegücü Ulaşspor 6 puanla liderliğini sürdürürken, Ergene Esenspor 3 puanla 3. sırada kaldı.   
3 puanlı bir başka ekip olan 3. basamaktaki Çorlu Güven Spor Kulübü ise puansız olarak 5. basamakta yer alan Ergene Belediyespor’a konuk oldu. Ergene Sahası’nda oynanan müsabakayı Çorlu Güven Spor Kulübü 5-1 kazanarak rakiplerine gözdağı verdi. Çorlu Güven Spor Kulübü 6 puanla 2. basamakta yer alırken, Ergene Belediyespor puansız olarak 6. sırada yer aldı. 
Grubun son maçında ise grupta puanla tanışamayan iki ekip olan 4. sıradaki Çorlu Trakya 2022 Spor ile 6. sıradaki Aşağı Sevindiklispor General Basri Saran Stadı’nda kozlarını paylaştı. Mücadele 1-1 sona ererken iki ekip puanları paylaştı. Çorlu Trakya 2022 Spor 1 puanla 4. sırada yer aldı. Aşağı Sevindiklispor ise 1 puanla 5. sırada yer aldı.   

2. Amatör Lig A Grubu’nda gol sağanağı 2. Amatör Lig A Grubu’nda gol sağanağı

2. Amatör Küme C Grubu 2. Hafta Sonuçları  
Çorlu Trakya 2022 Spor 1-1 Aşağı Sevindiklispor
Ergene Belediyespor 1-5 Çorlu Güven Spor Kulübü
Ergene Esenspor 0-2 Ergenegücü Ulaşspor

D GRUBU’NDA FEVZİPAŞA’DAN 10 GOL
2. Amatör Küme D Grubu’nda 3 puanlı lider Çataklıspor, 1 puanla 3. sırada yer alan Samsunlular Yaşar Doğuspor ile karşılaştı. Çerkezköy Bld. 100. Yıl Stadı’nda oynanan müsabakayı Çataklıspor 6-0 kazanarak 6 puanla liderliğini sürdürdü. Samsunlular Yaşar Doğuspor ise 1 puanla 5. sırada kaldı. 
Grupta 1 puanla 2. basamakta yer alan grubun genç takımı Fevzipaşaspor ise henüz puanı bulunmayan Çerkezköy 1923 Gençlikspor’u konuk etti. Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanan mücadelede Fevzipaşaspor rakibini adeta bozguna uğrattı ve mücadeleyi 10-0 galip tamamladı. Fevzipaşaspor 6 puanla 2. basamaktaki yerini korurken, Çerkezköy 1923 Gençlikspor ise puansız olarak son basamakta (6) yer aldı.  
Grubun son maçında ise 1’er puanda iki ekip olan 4. sıradaki Çerkezgücüspor ile 5. sıradaki Taşkıranlar Samsungücüspor kozlarını Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde paylaştı. Gollü geçen maçı Taşkıranlar Samsungücüspor 6-2 kazanmayı bildi. Taşkıranlar Samsungücüspor 4 puanla 3. sıraya yükselirken, Çerkezgücüspor ise 1 puanla 4. sırada kaldı.

2. Amatör Küme D Grubu 2. Hafta Sonuçları  
Fevzipaşaspor 10-0 Çerkezköy 1923 Gençlikspor 
Çerkezgücüspor 2-6 Taşkıranlar Samsungücüspor
Çataklıspor 6-0 Samsunlular Yaşar Doğuspor

E GRUBU’NDA KÜÇÜK YONCALI SÜRPRİZİ
2. Amatör Küme E Grubu’nda 3 puanla lider olan Saray İstiklalspor, aldığı 3 puanla 3. basamakta yer alan Küçük Yoncalıspor ile saat 16 Mart Cumartesi günü Saray Şehir Stadı’nda karşılaştı. Küçük Yoncalıspor mücadeleden 2-1 galip ayrılarak sürpriz bir galibiyet aldı ve 6 puanla zirveye yerleşti. Saray İstiklalspor ise 3 puanda kaldı ve 3. sıraya geriledi.   
Bir diğer 3 puanlı ekip olan ve 2. sırada yer alan Güngörmezspor ise puansız olarak 6. sırada yer alan Tekirdağ Marmaraspor’u Saray Şehir Stadı’nda konuk etti. Müsabakayı Güngörmezspor 6-0 kazanarak gruptaki iddiasını ortaya koydu ve 6 puanla 2. sırada yer aldı. Tekirdağ Marmaraspor ise puansız olarak 6. sırada yer aldı. 
Grubun son maçında ise puansız olan 2 takım kapışmasında Büyük Yoncalıspor ile Çukuryurtspor kozlarını Saray Şehir Stadı’nda paylaştı. Çukuryurtspor rakibini deplasmanda 4-1 ile geçerek ilk puanlarını aldı ve 3 puanla 4. basamağa yerleşti. Büyük Yoncalıspor ise puansız olarak 5. basamakta yer aldı.

2. Amatör Küme E Grubu 2. Hafta Sonuçları  
Saray İstiklalspor 1-2 Küçük Yoncalıspor 
Güngörmezspor 6-0 Tekirdağ Marmaraspor
Büyük Yoncalıspor 1-4 Çıkuryurtspor

Kaynak: İlkay Danacılar