Tekirdağ 2. Amatör Küme’de 2023-2024 sezonu geçtiğimiz hafta start almıştı.

A GRUBU YİNE NEFES KESECEK
2. Amatör Küme A Grubu’nda 3 puanla lige lider başlayan Tekirdağ Gündoğduspor ilk haftayı BAY geçen Tekirdağ İdman Yurdu’na konuk olacak. Müsabaka 13 Kasım Sahası’nda saat 16.30’da oynanacak. 
Bir diğer 3 puanlı ve 2. sıradaki ekip olan Müreftespor ise 1 puanla 4. sırada yer alan Aydoğdu Gençlikspor’a konuk olacak. Müsabaka Karadeniz 1 Nolu Saha’da saat 14.30’da start alacak.
Gruba 1 puanla 3. sırada başlayan Bıyıkalispor, ilk maçından puan çıkaramayan Süleymanpaşa Namık Kemalspor ile 13 Kasım Sahası’nda saat 12.30’da karşılaşacak.
Grupta puansız olarak 6. sırada yer alan Hoşköy 1923 Spor haftayı BAY geçecek.

2. Amatör Küme A Grubu 2. Hafta Fikstürü  
Tekirdağ İdman Yurduspor - Tekirdağ Gündoğduspor
Aydoğdu Gençlikspor - Müreftespor 
Süleymanpaşa Namık Kemalspor - Bıyıkalispor
Hoşköy 1923 Spor - BAY

B GRUBU’NDA ZİRVE KAPIŞMALARI  
2. Amatör Küme B Grubu’nda 3 puanlı lider Tekirdağ Kartalspor, puansız olarak 6. sırada yer alan Nusratlıspor’a konuk olacak. Mücadele saat 16.30’da Karadeniz 1 Nolu Saha’da oynanacak. 
Bir diğer 3 puanlı ekip olan 2. basamaktaki Yavuzspor ise ilk maçından 1 puan çıkaran ve 4. sıradaki Tekirdağ Gençlikgücüspor ile karşılaşacak. Müsabaka Karadeniz 1 Nolu Saha’da saat 12.30’da start alacak.
Grubun son maçında ise puansız olarak 5. sırada bulunan Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor ile 1 puanla 3. sırada yer alan Şalgamlı Gençlikspor ile kozlarını Şarköy Sahası’nda paylaşacak. Mücadele saat 14.00’te oynanacak. 

2. Amatör Küme B Grubu 2. Hafta Fikstürü  
Nusratlıspor - Tekirdağ Kartalspor
Tekirdağ Gençlik Gücüspor - Yavuzspor
Şarköy Yıldız Gençlik ve Spor - Şalgamlı Gençlikspor

C GRUBU’NDA LİDERLİK AŞKINA
2. Amatör Küme C Grubu’nda ilk maçlarını 3 puanla kapatan ve ilk 2 sırayı paylaşan iki ekip olan Ergenegücü Ulaşspor ile Ergene Esenspor zirve mücadelesinde kozlarını Ergene Sahası’nda paylaşacak. Mücadele saat 13.00’te oynanacak. 
3 puanlı bir başka ekip olan 3. basamaktaki Çorlu Güven Spor Kulübü ise puansız olarak 5. basamakta yer alan Ergene Belediyespor’a konuk olacak. Müsabaka Ergene Sahası’nda saat 15.30’da başlayacak.
Grubun son maçında ise grupta puanla tanışamayan iki ekip olan 4. sıradaki Çorlu Trakya 2022 Spor ile 6. sıradaki Aşağı Sevindiklispor General Basri Saran Stadı’nda saat 13.00’te kozlarını paylaşacak.

2. Amatör Küme C Grubu 2. Hafta Fikstürü  
Çorlu Trakya 2022 Spor - Aşağı Sevindiklispor
Ergene Belediyespor - Çorlu Güven Spor Kulübü
Ergenegücü Ulaşspor - Ergene Esenspor

D GRUBU’NDA ÇATAKLI ZİRVEYİ BIRAKMAK İSTEMİYOR
2. Amatör Küme D Grubu’nda 3 puanlı lider Çataklıspor, 1 puanla 3. sırada yer alan Samsunlular Yaşar Doğuspor ile karşılaşacak. Müsabaka saat 14.00’te Çerkezköy Bld. 100. Yıl Stadı’nda oynanacak.
Grupta 1 puanla 2. basamakta yer alan genç takım Fevzipaşaspor ise henüz puanı bulunmayan Çerkezköy 1923 Gençlikspor’u konuk edecek. Mücadele Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde saat 13.00’te başlayacak.
Grubun son maçında ise 1’er puanda iki ekip olan 4. sıradaki Çerkezgücüspor ile 5. sıradaki Taşkıranlar Samsungücüspor kozlarını Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde saat 15.30’da paylaşacak.

2. Amatör Küme D Grubu 2. Hafta Fikstürü  
Fevzipaşaspor - Çerkezköy 1923 Gençlikspor 
Çerkezgücüspor - Taşkıranlar Samsungücüspor
Çataklıspor - Samsunlular Yaşar Doğuspor

Kadınlar 3. Ligi tüm hızıyla devam etti Kadınlar 3. Ligi tüm hızıyla devam etti


E GRUBU’NDA TEK MAÇ CUMARTESİ GÜNÜ
2. Amatör Küme E Grubu’nda 3 puanla lider olan Saray İstiklalspor, aldığı 3 puanla 3. basamakta yer alan Küçük Yoncalıspor ile saat 16 Mart Cumartesi günü 17.15’te Saray Şehir Stadı’nda karşılaşacak.
Bir diğer 3 puanlı ekip olan ve 2. sırada yer alan Güngörmezspor ise puansız olarak 6. sırada yer alan Tekirdağ Marmaraspor’u Saray Şehir Stadı’nda konuk edecek. Müsabaka saat 16.30’da başlayacak.
Grubun son maçında ise puansız olan 2 takım kapışmasında Büyük Yoncalıspor ile Çukuryurtspor kozlarını Saray Şehir Stadı’nda saat 11.00’de paylaşacak. 
   
2. Amatör Küme E Grubu 2. Hafta Fikstürü  
Saray İstiklalspor - Küçük Yoncalıspor 
Güngörmezspor - Tekirdağ Marmaraspor
Büyük Yoncalıspor - Çıkuryurtspor

Kaynak: İlkay Danacılar