Süleymanpaşa Millet Bahçesi açıldı Süleymanpaşa Millet Bahçesi açıldı

Oyunda Ayşe Kökçü (Opal), Sidal Damar (Gloria) Giray Ayla (Brad), Murat Akçay (Sol), Murat İlgar (Doktor), Uğur Ercan (Polis) oyuncu olarak yer alıyor
“Mr. Tanner ile paylaştığı evinde, çöp toplayarak yaşayan, çevresindeki her şeye sonsuz bir sevgi ve şefkatle bağlı olan Opal’in kendi halindeki yaşamı üç davetsiz misafirin gelişi ile umulmadık şekilde değişir. Sol, Gloria ve Brad kendi hesaplarının peşinde Opal’in huzur dolu yaşamına giriverirler. Kendi kendine yetmeyi becerse de yalnızlıktan muzdarip Opal, onları hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz. Ancak sonsuz bir iyi niyetle evinin kapılarını açtığı misafirleri sevgilerini paylaşmak konusunda Opal kadar istekli değildirler.”
Tatlı Kaçık oyununun yönetmeni Naşit Özcan, Opal adlı karakteri şöyle anlatıyor: “İnsanların birbirinden hızla uzaklaştığı, kazanmak uğruna her şeyin yapıldığı, kıran kırana bir rekabetin gözleri kör ettiği ve tüm insani değerlerin ayaklar altına alındığı günümüz dünyasına Opal yani iyilik tek başına meydan okur. O tıpkı adını aldığı değerli taş gibi eşsiz ve kıymetlidir. Korunup kollanması, üzerine titrenmesi gerekir. Çünkü hırsın, paranın ve kötülüğün egemen olduğu bir dünyada bizi ancak iyilik kurtaracaktır.”
100 dakika sürecek 2 perdelik komedi türündeki tiyatro oyunu “Tatlı Kaçık”  Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde 10 Ocak Çarşamba günü saat 20.30’da Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde Uygur Sanat Yapım organizasyonuyla sahnelenecek.  Biletler 300 liradan satışa başlandı.

Kaynak: Özge Ebecek