Keşan Belediyesi’nin 60 çocuk için düzenlediği ve Tarık Mengüç’ün sahne aldığı sünnet şöleni adeta bir festival havasında gerçekleştirildi.

Kent Müzesi önünde oluşturulan kortej, Keşan Belediye Sanat Merkezi Bandosu eşliğinde Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ne yürüdü.

Saat 20.30 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri’nde gerçekleştirilen Sünnet Şöleni’ne; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar, Keşan Devlet Hastanesi Başhekimi Recep Vural ile sağlık çalışanları, kurum müdürleri, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, esnaf odaları başkanları, muhtarlar, sünnet çocukları ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

100 Keşanlı Ata’nın huzurunda 100 Keşanlı Ata’nın huzurunda

Şölen; Keşan İlçe Müftü Vekili Remzi Eralp tarafından dua yapılmasıyla başladı.

Daha sonra konuşan Helvacıoğlu, “Başta çocuklarımız olmak üzere bu güzel geceyi katılımlarıyla anlamlandıran herkese 41 kere maşallah diyorum. Bu gece; Keşan’daki birlik ve beraberliğin, kaynaşmanın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın coşkulu bir simgesidir. Evlatlarımızın erkekliğe ilk adımlarını bizimle birlikte atmalarından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Onları yetiştiren değerli anne ve babalarla da gurur duyuyoruz. Bu gece çocuklarımızın ilk mürüvvetlerine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu güzel şölende miniklerimiz ve büyüklerimizin arasında sağlam köprüler kuruluyor. Aileler yakınlaşıyor, akrabalıklar pekişiyor.” dedi.

trakyagazetesi-Sünnet Şöleni festival havasında geçti2

“SAĞLIKLI, HUZURLU, BAŞARILI BİR YAŞAM DİLİYORUM”

Keşan’da yaşayan küçük büyük tüm vatandaşların mutlu ve huzurlu olmasının önceliği olduğunu ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:  “Belediyeciliğin özü de budur; vatandaşın sıkıntılı zamanlarında yanında olan, onlarla beraber omuz omuza dayanışmayı bilen bir anlayıştır. Elele tutuşanların sevinçlerinde, elveda deyişlerin hüzünlerinde hemşerinin yanında olmaktır. Hani derler ya; ‘Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez’ diye. İşte biz sizlerle hep birlikte, o görünmez gönül yollarında yürümeye devam edeceğiz. Bu geceyi; unutulmaz hale getirecek olan sevgili Tarık Mengüç’ün de ‘Baş tacım’ adlı o güzel şarkısında dediği gibi; ‘Fazla söze ne gerek var sen benim baş tacımsın’ sizler bizim baş tacımızsınız! Sünnet olan bütün çocuklarımı gözlerinden öpüyorum. Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir yaşam diliyorum. Bahtları açık, ömürleri gönüllerince olsun. Değerli ailelerine de geçmiş olsun diliyor, yürekten teşekkür ediyorum. Allah yavrularımızın damatlıklarını da görmeyi, hayırlı birer evlat olmalarını nasip etsin.”

Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Aksal, sünnet şöleninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Aksal, “Kıymetli evlatlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Allah nice mürvetlerini görmeyi nasip etsin. Vatanına, milletine hayırlı evlatlar olmalarını temenni ediyorum. Allah sağlık ve huzur versin” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sünnet olan çocuklara belediye tarafından alınan hediyeler protokol üyeleri, Keşan Devlet Hastanesi tarafından alınan hediyeler ise Başhekim Vural ve sağlık çalışanları tarafından takdim edildi.

Şölende çocuklar, sanatçı Tarık Mengüç’ün seslendirdiği şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Trakya Gazetesi Haber Merkezi