Vali Soytürk yemekte gazilerle buluştu Vali Soytürk yemekte gazilerle buluştu

Süleymanpaşa İlkokulu yönetimi, bünyesinde bulunan öğrencilerini temizliğe teşvik ediyor. Sınıf, okul, tuvalet ve çevre temizliği konusunda titiz davranan okul yönetimi, öğrencilerine temizlik kavramını en etkili şekilde öğretebilmek için bir yarışma düzenledi.
Cuma günü İstiklal Marşı öncesinde kürsüde bir konuşma yapan Süleymanpaşa İlkokulu Müdürü Abdurrahman Metinoğlu, hafta boyunca her sınıfı tek tek inceleyeceklerini ve her cuma en temiz sınıfı seçeceklerini belirtti. 
3 kez art arda “En temiz sınıf” seçilen sınıfa hediye vereceklerini dile getiren Metinoğlu’nun teşvik edici davranışı, hem çocuklar hem de öğretmenler tarafından sevinçle ve alkışlarla karşılandı. 
Metinoğlu konuşmasının ardından ilk haftanın en temizi seçilen sınıfların sınıf başkanlarını kürsüye davet ederek tebrik etti. 
Öğrenciler verilecek hediyelerin heyecanını şimdiden yaşamaya başladı ve hem sınıflarını hem okulu, hem tuvaleti hem de bahçeyi olabildiğince temiz tutacaklarının, çöpleri sadece çöp kutularına atacaklarının sözünü verdiler.

Kaynak: Özge Ebecek