Mesleki teknik eğitimle özel sektör işbirliği güçlenecek Mesleki teknik eğitimle özel sektör işbirliği güçlenecek

Şenol Özgür Taşmerdivenli, gazeteciler Abdullah Yalçın ve Gökmen Yüce’nin hazırlayıp sunduğu “8. Gün” programına konuk oldu. 
Burada seçimlere ilişkin bir soru üzerine Taşmerdivenli, “Seçmenler CHP’li belediyelerin üzerine büyük sorumluluk yükledi. Seçmenler ‘Biz size yetkiyi verdik, sıra sizde. Şimdi hizmet yapın’ noktasında. Genel başkanımız da ifade etti, bu bir zafer değil. Şu anda bir başarı hikayesi yazıldı” dedi. 

Taşmerdivenli, Türkiye haritasının büyük bölümünün kırmızıya boyandığını, nüfusun yaklaşık yüzde 70’inin, ekonominin yüzde 80’inin CHP’li belediyeler tarafından yönetileceğini dile getirdi.  
Bu yönetim ne kadar doğru olursa, insanlara ne kadar çok dokunabilirlerse 2028’de yapılacak seçimlerin de o kadar güzel geçeceğine işaret eden Taşmerdivenli, Türkiye’de iktidarı açacak yolun aslında belediyelerden geçtiğini vurguladı. 

“HALKIN PARASINI NEREYE HARCADINIZ”

Süleymanpaşa Belediyesinin borcu hakkında da bilgiler veren Taşmerdivenli, şunları kaydetti:
“Süleymanpaşa Belediyesinin bugün itibarıyla 700 milyon lira borcu var. Seçim bitti, ardından Ramazan Bayramı süreci başladı. Ardından Ankara süreci vardı. Belediyenin borcuyla ilgili bilgiler yeni yeni gelmeye başlıyor. İncelemeler devam ediyor. Bu konuyla ilgili Volkan Başkan kısa zamanda tüm veriler eline ulaştıktan sonra, halkın paraları nerelere harcanmış, bu borçlar nasıl yapılmış, 700 milyon lira gibi bir borç var. Bu kadar arsa, bu kadar tarla satılmasına rağmen borç nasıl bu boyutlara ulaşmış. Bu paralar nerelere gitmiş, bunları çıkıp anlatacak. Belediye halkın parasını nereye savurmuş, nereye harcamış açıklayacak. Şu anda bu konuda detaylı bir çalışma, özel inceleme yapılıyor. Dışarıdan da bir destek alınarak kalem kalem çıkartılacak ve sayın başkanımız bu konudaki açıklamalarını en kısa zamanda yapacak.”

Kaynak: Gökmen Yüce