Çorlu’ya yeni bir okul yapılması planlanıyor Çorlu’ya yeni bir okul yapılması planlanıyor

Ahmet Sarıkurt, 2024-2029 dönemini kapsayan “Proje Tanıtım Toplantısı”nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
Sarıkurt, burada yaptığı açıklamada, Çorlu’da seçim sürecinin sağlıklı ve huzurlu bir ortam içerisinde geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
2019-2024 döneminde bugüne kadar hayata geçirilen projelerin yer aldığı hizmet tanıtım videosunun ardından, yeni dönemde hayata geçirmeyi planladığı projeleri ve belediye meclis üyesi adaylarını basın mensupları ile paylaşan Sarıkurt, detaylı bilgiler verdi. 

Sarıkurt, pandemi dönemi, 6 Şubat depremi gibi ülkeyi yaralayan pek çok konuyu Çorlu halkıyla kucaklaşarak birlik ve beraberlik içinde aştıklarını ifade etti. 

“ULAŞILABİLİR VE ŞEFFAF OLACAĞIZ”
Edindiği tecrübelerin yeni dönemde kendisi için çok değerli olduğunu aktaran Sarıkurt, şöyle devam etti:
 “Ben Çorluluyum ve bundan gurur duyuyorum. Yaşamaktan gurur duyduğum kenti yarınlara taşıyacak olan yine biz olacağız. Kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, yaş almış büyüklerimiz; kısaca bu kentte yaşayan herkese dokunacak yeni projeler hazırladık ve önceki dönemden günümüze kalan projelerimizi de revize ettik. Ulaşılabilir, şeffaf, hesap verebilir sosyal belediyecilik anlayışımızla halkımızla, çocuk ve gençlerimizle, muhtarlarımızla oluşturacağımız meclislerle tüm istek ve talepleri yerinde dinlemeye devam edecek ve çözüme kavuşturacağız. Evsiz vatandaşlarımız için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da konaklama desteği sağlamaya devam edecek, maddi imkanları kısıtlı çocuklarımız için mutlu olacakları mağazaları hizmete sunacağız. Dün olduğu gibi yarın ve daima baş tacımız olan şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olacak desteklerimizi sürdüreceğiz. Halk süt, askıda fatura, kara kış fonu gibi sosyo-ekonomik desteklerle halkımızın yanında olacağız.”

PROJELERİNİ ANLATTI

Sarıkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hak temelli sosyal hizmet anlayışımız çerçevesinde sağlık hizmetleri sunacak, eğitim alanında gündüz bakım evlerinin yanı sıra kentimizin yeni eğitim yuvalarına kavuşmaları için yatırımlar gerçekleştireceğiz. Esnaflarımızı olumsuz yönde etkilemeyecek 
bir anlayışla, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın faydalanabilecekleri esnaf lokantası hizmetimizi sunacağız. Kentimize Güzel Sanatlar Lisesi kazandırmayı mutlaka arzuluyoruz. Mahalle akademileri ve etüt merkezleri, şehir kütüphanesi projelerimizle başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizin kolaylıkla ulaşabileceği bu hizmetleri en kısa sürede hazır ederek hizmete sunacağız. Tarih, sanat, sosyal, kültürel ve sportif alanda çok sayıda projemizin yanı sıra temel belediyecilik hizmetleri konusunda da üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Bu kentte bizlerle birlikte yaşayan patili dostlarımızı da unutmadık. Mama fabrikamızla onlarında yanında olacağız. Projelerimizin detaylarını sosyal medya hesaplarımızdan siz değerli hemşehrilerimizle detaylarıyla birlikte paylaşacak ve kıymetli önerilerinizi de kayıt altına alacağız.”

BAŞARI İÇİN SÖZ VERDİ
Sarıkurt, Çorlu’nun herkes için güvenli, rahat ve huzurlu bir kent olduğunu dile getirdi. 
 Bu kentte uzun süren pandeminin yarattığı olumsuzluklara, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullara, yaşanan acılara rağmen hep birlikte önemli işler başardıklarını aktaran Sarıkurt, sözlerini şöyle tamamladı:
“Halkımızın bir kez daha göstereceği teveccüh ile başarmaya devam edeceğiz. Yaşadığı kenti sokak sokak, cadde cadde tanıyan bir belediye başkanı olarak Çorlu’muzun ihtiyaç duyduğu ne varsa kısa ve uzun vadeli planlarla çözebilecek olan yine bizleriz. Sizlere söz veriyorum, halkın başkanı olarak işimiz, gücümüz Çorlu olacak ve hizmetlerimizin devamı gelecek.”

Kaynak: Haber Merkezi