Akademisyenler İsrail'i protesto etti Akademisyenler İsrail'i protesto etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2024-2029 hizmet döneminin ilk meclis toplantısı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı öncesinde bir konuşma yapan Candan Yüceer, uzlaşı vurgusu yaparak “Bir yönetimdeki en tehlikeli şey, ‘ben yaptım, oldu’ mantığıdır çünkü bu mantık uzlaşma aramaz. Uzlaşmada hayır vardır diyorum. Bir yerde uzlaşı arayışı varsa eninde sonunda orada fayda sağlanır. Ben Tekirdağ için bu dönem böyle olacağını düşünüyorum. Bu meclisteki belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz ile kentimizi uzlaşarak büyüteceğiz” dedi. 

Seçim sürecinin bittiğini, hizmet sürecine odaklandıklarını belirten Yüceer, şöyle devam etti:

“2024-2029 yılları arasında görev yapacak meclisimizin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Ben, meclisimize üstün başarı ve hayırlı çalışmalar diliyorum. Geçmişten bugüne görev alan bütün başkanlarımıza, meclis üyelerimize tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız bu hizmet bayrağını bu dönem daha yukarıya taşıyacağız inşallah. Hepimiz heyecanlı, tempolu ve zorlu bir seçim sürecinden geçtik. Ne mutlu ki bu zorlu süreci siyasi nezaket ve olgunlukla tamamladık. Ben bütün siyasi parti temsilcilerine ve adaylara bu zorlu
süreci kentimizde bir demokrasi şölenine çevirdikleri için çok teşekkür ediyorum.” 

“PARTİ AYRIMI BİTTİ HİZMET ZAMANI”
Tekirdağ’ın ilk kadın belediye başkanı olarak hizmete hazır olduğunu belirten Yüceer, şunları kaydetti:
“1 Nisan tarihi itibarıyla artık parti ayrımı bitti. Artık Tekirdağ’ı daha yukarılara taşıma zamanı başladı. Tekirdağ bu saatten sonra bizden hizmet, çalışma ve dayanışma bekler. Tekirdağ bizden halkçı belediyecilik bekler. Bizler artık A partisinin, B partisinin belediye başkanları, meclis üyeleri değil, Tekirdağ halkının belediye başkanları ve meclis üyeleriyiz. Artık kırgınlıkları, dargınlıkları geride bırakma zamanıdır. Elbette farklı düşüneceğiz. Çözüm önerilerimiz farklı olacak. Ama ortak paydamız Tekirdağ halkına ve 11 ilçemize hizmet olacak.
Tüm meclis üyelerimizle birlikte kentimizi uzlaşarak kalkındıracağız. Ben Tekirdağ’ın ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak, 11 ilçe belediye başkanımız ve meclis üyelerimizle birlikte daha güzel, daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için hizmete hazırım. Yol arkadaşlarımızla birlikte yorulmadan, durmadan, büyük bir aşkla bu güzel kente hizmet edeceğiz. Tekirdağ’ımızı el birliğiyle hak ettiği yere taşıyacağız.” 

“TEKİRDAĞ’IMIZI HEP BİRLİKTE GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”
Halkçı bir belediyecilik anlayışıyla Tekirdağlılara hizmet vereceklerini belirten Yüceer, çok çalışarak vatandaşların teveccühüne layık olacaklarını söyledi.

Yüceer, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ayrımsız ve ötekisiz bir şekilde 11 ilçemizin, 373 mahallemizin 1 milyon 200 bine ulaşan hemşehrimizin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda planlı ve birlikte yönetimi esas alan cinsiyet eşitliğine, yeşil çevreye duyarlı, adaletli, erişilebilir, şeffaf, katılımcı, güler yüzlü, dürüst, çalışkan bir anlayış içinde çalışacağız. Yaşamın her evresinde, her alanında hemşehrilerimizin yanında olacağız. Herkes için eşit ve adil bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız. Tekirdağ hızla büyüyen bir kent. Buna paralel olarak da hızla büyüyen problemleri var. Bunlara çözüm üretmek zorundayız. Her kesimle istişare ederek, danışarak, herkesin önerilerini ve eleştirilerini dinleyerek ulaşım, altyapı ve üstyapı sorunlarını çözeceğiz. Krizlere ve afetlere dayanıklı, havası, doğası ve suyuyla sorunsuz, üreten ve istihdam yaratan, yenilikçi ve akılcı, sosyal adaleti sağlayan, yoksulluğu yenen, nefes alan, yeşil kültür ve sanatı geliştiren, mutlu bir kent için, Tekirdağ için çalışacağız. Ama bunu ancak hep birlikte, el ele verebilirsek başarabiliriz. Büyük ailemiz Tekirdağ’ımızı hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Konuşmama son verirken bu dönemin verimli, faydalı, nitelikli çalışmalara imza attığımız, Tekirdağlı hemşehrilerimizin neşesine neşe kattığımız, Tekirdağ’ın gücüne güç kattığımız, kimselerin kimsesiz hissetmediği bir dönem, bir 5 yıl diliyorum. Yolumuz açık olsun. Allah bizleri utandırmasın”

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI
Başkan Dr. Candan Yüceer’in konuşmalarının ardından meclis üyeleri de yeni hizmet dönemine dair duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.
Daha sonra yeni hizmet döneminin meclis başkan vekilleri, katip üyeleri, encümen üyeleri, imar ve bayındırlık komisyonu üyeleri, çevre ve sağlık komisyonu üyeleri, plan ve bütçe komisyonu üyeleri, eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu üyeleri, ulaşım komisyonu üyeleri, içişleri komisyonu üyeleri tarım, hayvancılık ve orman komisyonu üyeleri, Gelibolu Gökbüed Gölet Su Birliği üyeleri, Marmara Belediyeler Birliği üyeleri, Trakya Belediyeler Birliği üyeleri ve Tarihi Kentler Birliği üyeleri Büyükşehir Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda belirlendi.
Toplantıda ayrıca gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı, komisyon kararlarına ait dosyalar meclise sunuldu. Değerlendirilmesi gereken gündem maddeleri ise görüşülmek üzere ihtisas komisyonlarına havale edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda belirlenen meclis başkan vekilleri, katip üyeleri komisyon üyeleri ve belediye birliklerinde Tekirdağ’ı temsil edecek olan üyeler şu şekilde:

Meclis Başkan Vekili
Meclis Birinci Başkan Vekili: Hasan Toprak
Meclis İkinci Başkan Vekili: Fatma Çoban
Asil Meclis Katip Üye
1. Uğur Kaya
2. Fatma Süerden Köse
Yedek Meclis Katip Üye
1. Selamettin Hakan Yüce
2. Serhat Besli

Encümen Üyeleri
1. Hülya Perin Meriç
2. Erdal Zengin
3. Oral Çelikkol
4. İsa Kunt
5. Hüseyin Vasfi Güner
İmar Ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri
1. Gökay Keleşoğlu
2. Oğuz Çakmak
3. Ergün Güleryüz
4. Şaban Erden
5. Bilgehan Çağlar
6. Ali Cengiz Yürük
7. Ümit Kök

8. Nilüfer Temur
9. Metehan Kumyol

Çevre Ve Sağlık Komisyonu Üyeleri
1. Serhat Besli
2. Sertaç Akgül
3. Umut Öge
4. Fatma Çoban
5. Habip Durman
6. Sezayi Çetin
7. Ali Çolak

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri
1. Cengiz Memiş
2. Hüseyin Vasfi Güner
3. Talat Çömlekçioğlu
4. Kenan Aşer
5. Taner İmamoğlu
6. Selamettin Hakan Yüce
7. Hüseyin Uzunlar
8. Mustafa Çalım
9. Metin Kanat
Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu Üyeleri
1. Emin Benan Utku
2. Fatma Erözkan
3. Uğur Kaya

4. Selamettin Hakan Yüce
5. Fatma Çoban
6. Emre İldiz
7. Cihan Karaca
Ulaşım Komisyonu Üyeleri
1. Burak Boğaç Baykal
2. Ercüment Tuncay
3. Bulut Becerik
4. Kazım Doğaç
5. Gökay Akand
6. Doğukan Dağ
7. Mahmut Dağlı
8. Mehmet Erkul
9. Emre İldiz
İçişleri Komisyonu Üyeleri
1. Murat Dinç
2. Fatma Süerden Köse
3. Selamettin Hakan Yüce
4. Ali Cengiz Yürük
5. İsa Kunt
6. Turgut Şentürk
7. Cihan Karaca
Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu Üyeleri
1. Oğuz Çakmak
2. Birol Taner
3. Umut Öge

4. Habip Durman
5. Ercüment Tuncay
6. Uğur Eker
7. Ramazan Kemal Kurt
Gelibolu Gökbüed Gölet Su Birliği Üyeleri
Asil Üyeler
1. Alpay Var
2. Birol Taner
3. Serhat Besli
Yedek Üyeler
1. Fatma Köse
2. Umut Öge

Marmara Belediyeler Birliği Üyeleri
Asil Üyeler
1. Doğukan Dağ
2. Kenan Aşer
Yedek Üye
1. Fatma Erözkan
Trakya Belediyeler Birliği Üyeleri
Asil Üyeler
1. İsa Kunt
2. Oğuz Çakmak
Yedek Üye
1. Uğur Kaya

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri
Asil Üyeler
1. Hülya Perin Meriç
2. Emin Benan Utku
3. Ali Cengiz Yürük
Yedek Üyeler
1. Kenan Aşer
2. Birol Taner

4F4E5566 0645 495C Bfe6 E02D6B1Ae2Cf

Kaynak: İlkay Danacılar