Son zamanlarda adını gerçekleştirdiği başarılı projeler ve etkinliklerle sıkça duyuran Çerkezköy Belediyesi, önemli bir organizasyona daha imza atacak. 
Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı açıklamada, bu yıl 5’si düzenlenecek 5. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 1-3 Eylül’de gerçekleştirilecek Streetball Turnuvası’na başvuruların 14 Ağustos’ta başladığını belirtti.

8 KATEGORİDE YAPILACAK

 Kayıtların 25 Ağustos Cuma günü sona ereceğini aktaran Akay, şu bilgileri verdi:

“Turnuvamız, Büyük Erkekler ve Kadınlar, Genç Erkekler ve Kadınlar, Yıldız Erkekler ve Kadınlar ile Küçük Erkekler ve Kadınlar kategorileri olmak üzere 8 kategoride yapılacak. Büyük Erkekler ve Kadınlar Kategorilerine 2005 ve öncesi doğumlular, Genç Erkekler ve Kadınlar kategorililerine 2006 ve 2007 doğumlular, Yıldız Erkekler ve Kadınlar kategorilerine 2008 ve 2009 tarihi arasında doğanlar, Küçük Erkekler kategorisine ise 2010 ve sonrasındaki tarihlerde doğanlar katılabilecekler. Turnuvamıza katılmak isteyen takımlar Çerkezköy Belediyesi resmi internet sitemizdeki (www.cerkezkoy.bel.tr) başvuru formlarını doldurarak kayıt yaptırabilecekler”

Streetball Turnuvası’nın 1 Eylül Cuma günü başlayacağını ve 3 Eylül Pazar günü müsabakaların tamamlanmasının ardından düzenlenecek ödül töreni ile sona ereceğini belirten Vahap Akay, “Müsabakalar Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’ndaki basketbol sahasında oynanacak.

3 gün sürecek turnuvamızda kategorilerinde ilk 2 sırayı alan takımlara ödülleri verilecek” diye konuştu.

ÖDÜLLER VERİLECEK

Kategorilerde takım kontenjanlarının 20 ile sınırlı olduğuna dikkati çeken Vahap Akay, şunları kaydetti:

“Turnuva sonucunda Büyükler kategorilerinde 1’inci olan takıma 5 bin TL, 2’nci olan takıma ise 3 bin 500 TL ödül verilecek. Gençler kategorilerinde 1’inciye 4 bin TL, 2’nciye 2 bin TL; Yıldızlar kategorilerinde 1’inciye 2 bin TL, 2’nciye bin TL; Küçükler kategorilerinde ise 1’inciye bin TL, 2’nciye 750 TL ödül verilecek. Turnuvada ayrıca 3’lük yarışması 1’incisine 750 TL, smaç yarışması 1’incisine de 750 TL ödül verilecek.”

Akay, turnuvaya katılacak takımlara ve sporculara başarılar dileyerek, “Turnuvamızın centilmenlik içerisinde ve bir şenlik havasında geçmesini ümit ediyorum” diye konuştu.

Trakya Gazetesi Haber Merkezi

Editör: Trakya Gazetesi