Bahar alerjisi astıma dönüşebilir! Bahar alerjisi astıma dönüşebilir!

Bakan Yusuf Tekin, eğitim öğretim yılı başında alınan öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini dile getirdi.
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in eğitim politikaları üzerine gerçekleştirdiği toplantıya Bakan Yardımcıları Celile Eren Ökten, Ömer Faruk Yelkenci, Nazif Yılmaz, Kemal Şamlıoğlu, genel müdürler, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Türkiye’nin tüm illerinin milli eğitim müdürleri katıldı.
Gölbaşı Mogan MTAL Uygulama Otelinde yapılan toplantıda, kamuoyunun görüş ve önerilene sunulan yeni öğretim programı taslağı olmak üzere tarihleri yaklaşan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin alınan ve alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.
Tekin, söz konusu sınavlarda çıkacak tüm soruların Millî Eğitim Bakanlığının müfredatındaki kazanımlardan oluştuğu hatırlatmasında bulunarak öğrenci ve velilerin bu yönde bilgilendirilmesinin önemine vurgu yaptı.  
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığın eğitim politikalarıyla ilgili yürüttüğü faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken göreve geldiği günden itibaren hayata geçirilen projelerin hassasiyetle takip edilmesini istedi.
Bakan Yusuf Tekin, eğitim öğretim yılı başında alınan kararları da hatırlatarak öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini bir kez daha söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi