Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen TYT-AYT Sınav Simülasyonu, üniversite adayı gençlere bilgi düzeylerini görme ve gerçek sınav atmosferini yaşayarak sınav heyecanı ile baş etme imkanı sağladı.
Namık Kemal Üniversitesinde gerçekleştirilen ve her aşaması ile gerçek sınav ortamının simüle edildiği deneme sınavına 3 bin öğrenci katıldı.
 İl genelinde düzenlenen ve gerçek sınav atmosferinde yapılan deneme sınavında ter döken lise son sınıf öğrencileri, haziran ayında yapılacak  YKS öncesi bilgi seviyelerini test ederek sınav heyecanından uzaklaşma olanağı buldular.

İzinde kalp krizi geçiren astsubay hayatını kaybetti İzinde kalp krizi geçiren astsubay hayatını kaybetti

GERÇEK SINAV DENEYİMİ YAŞADILAR
16 Mart Cumartesi ve 17 Mart Pazar günleri iki oturum olarak (TYT ve AYT) düzenlenen ve tamamen ücretsiz olan Süleymanpaşa Belediyesi Sınav Simülasyonuna öğrenciler önceden başvuru yaparak ve sınav giriş belgelerini ibraz ederek katıldılar.
Gerçek sınavda olacağı gibi güvenlik kontrolünden geçen üniversite adaylarının, yanlarında cep telefonu, akıllı cihazlar, kalem, silgi vb. dâhil olmak üzere hiçbir malzeme getirmelerine izin verilmedi. Her yönden gerçek sınavın zorluklarını deneyimleyen üniversite adayları, sınava hazırlık sürecinde önemli bir tecrübe edinmiş oldular.

BAŞKAN UZUNLAR ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, sınav simülasyonunda görev yapan öğretmenlerin tamamının gönüllü olarak yer aldıklarını ifade ederek, öğrencilerin geleceğine katkıda bulunmak üzere gönüllü olan tüm öğretmenlere teşekkür etti. Uzunlar, ayrıca deneme sınavına katılan öğrencilere de hem deneme sınavında hem de gerçek sınavda başarılar diledi.
Sınavla ilgili görüş belirten öğrenciler ve veliler de memnuniyetlerini dile getirerek, gerçek sınav ortamını simüle eden bu deneme sınavını organize eden Süleymanpaşa Belediyesine teşekkür ettiler.

Kaynak: Özge Ebecek