Sevgi ve aşk temasıyla Çorlu Belediyesince düzenlenen etkinlikler Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Meydanı ve Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Etkinlikler kapsamında Çorlu Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi iş birliğinde Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde “Engelleri Sevgiyle Aşalım” konserleri düzenlendi. 
Şef Yüksel Yavuz yönetimindeki Grup Dostlar Korosu, Şef Şükran Akyıldız yönetimindeki Kepirtepe Eğitim Vakfı Ritim Grubu, Yiğit Parlak’ın gitar ile eşlik ettiği görme engelli Seher ve Sezer kardeşlerin bağlama çalıp şarkı söyleyerek sahne aldığı gecede, sevgi ve aşk şarkıları hep bir ağızdan seslendirildi. 
Görme engelli Reyhan Balcı’nın stand-up gösterisi ayakta alkışlanırken, yine engelli vatandaşlardan Mehmet Aksu tarafından fuaye alanında sergilenen resim sergisi büyük ilgi gördü.

Çorlu Koşusu’nda zafer “Fedai”nin Çorlu Koşusu’nda zafer “Fedai”nin

15 ÇİFT EVLENDİ

Nikah törenleri için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tercih eden 15 çiftin nikahları Çorlu Belediyesi Nikah Salonu’nda kıyıldı. Nikah başvurusunda bulunan çiftlerden ikisinin nikahını Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kıydı. 
Başkan Sarıkurt yuva kurmanın, sevginin, hoşgörü ve saygının önemine vurgu yaparken çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diledi, günün anısına çiftlere hediye takdim etti.
 Cumhuriyet Meydanı’nda Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlar sevgi ve aşkı simgeleyen el emeğiyle hazırladıkları ürünleri Hanımeli Çarşısı'nda sergileyerek satışa sundu. Hanımeli Çarşısı’ndaki ürünler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

ÇİÇEK DAĞITILDI
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, eşi Emel Sarıkurt ve meclis üyeleri ile Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara ve belediye personeline Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yetiştirilen 3 bini aşkın çiçek hediye etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standa gelen vatandaşların isimleri kaligrafi sanatçısı tarafından özel teknik ile kaleme alınırken, sevdiklerinin isimlerinin yazılı olduğu kaligrafiler vatandaşlara hediye edildi.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Atatürk Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’nda özel olarak hazırlanan dekorların önünde hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlara fotoğrafları da basılarak hediye edildi.
Başkan Sarıkurt etkinlik alanında vatandaşlarla ve Hanımeli Çarşısı'ndaki kadınlara çiçek takdim etti ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Haber Merkezi