Yüksel çiftçilere projelerini anlattı Yüksel çiftçilere projelerini anlattı

Yulaflı Mahallesi Düğün Salonu’nda kurulan iftar sofrasına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Yulaflı Mahallesi sakinleri katıldı.
 
Ergene halkı ile dayanışma içerisinde olarak sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini sunduklarını söyleyen Rasim Yüksel, iftara gelen mahalle sakinlerini Yulaflı Muhtarı Mehmet Gün ile tek tek kapıda karşıladı.
 
İftar programı boyunca vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet eden, vatandaşların istek ve şikayetlerini dinleyen Yüksel, vatandaşlarla tek tek günün anısına fotoğraf çektirdi.
 
Ramazan’ın bereketiyle  geldiğini ve bu bereketi Sevgi Sofralarında Ergene halkıyla paylaştıklarını belirten Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak birlik, beraberlik ve paylaşmanın ön plana çıktığı ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak sevgi sofraları kuruyor ve bu sofralarda vatandaşlarımızla buluşuyoruz” dedi.
 
Çorba, ana yemek, yardımcı yemek, tatlı, pide ve ayrandan oluşan iftar yemeğinin hazır paketler halinde son derece hijyenik bir ortamda sunulduğu Sevgi Sofraları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Yüksel, “Ramazan ayının başta Ergene ve Tekirdağ halkı olmak üzere ülkemize ve Müslüman alemine hayırlı olmasını bir kez daha diliyorum. Dayanışma ve paylaşma bizim kültürümüzde var. Her zaman olduğu gibi yine Ergene halkı ile dayanışma içerisinde olacağız, omuz omuza vereceğiz. Mübarek Ramazan ayında Ergene’de yine sosyal belediyeciliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerine hep beraber imza atacağız” diye konuştu.
Yüksel ayrıca ramazan ayının manevi iklimine büründüğümüz bu mübarek günlerde Sevgi Sofralarına katılan herkese teşekkür etti. 
 
Sevgi Sofraları 14 Mart Perşembe günü Kırkgöz, 15 Mart 2024 Cuma günü Misinli, 16 Mart 2024 Cumartesi günü de İğneler mahallelerinde kurulacak. Diğer mahallelerde program dahilinde Sevgi Sofraları gerçekleştirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi