Ergene Belediyesi her yıl ramazan ayında mahallelerde kurduğu Sevgi Sofralarına bu yıl da devam ediyor. İlki Yulaflı Mahallesi’nde kurulacak olan Sevgi Sofraları daha sonra Esenler, Kırkgöz, Misinli ve İğneler mahalleleri ile devam ederek, ilçenin tüm mahallerinde gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğunu söyledi. 
Sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Yüksel, “Ramazan ayının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla yaşıyoruz. Ramazan ayını, son gününe kadar güzelliklerle yaşamak adına tüm Ergeneli vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşmayı bekliyoruz” dedi. 

Yüksel çiftçilere projelerini anlattı Yüksel çiftçilere projelerini anlattı

“MUHTARLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPTIK”
Yüksel ramazan ayının tüm İslam alemine ve insanlığa huzur ve sevgi getirmesini diledi. 
Yerel yönetimlerin en önemli halkası olan muhtarlarla her alanda olduğu gibi mahallelerde kurulacak olan Sevgi Sofraları konusunda da iş birliği içerisinde olduklarını aktaran Yüksel, “Mahalle muhtarlarıyla yapılan işbirliği sonucu, mahallelerimizde Sevgi Sofralarını kuracağımız alanları ve hangi mahallede hangi gün yemek programı düzenleyeceğimizi belirledik. Ortaya çıkan programı kamuoyuna ve halkımıza duyurduk. Program kapsamında Sevgi Sofralarımızın etrafında vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

“AŞIMIZI EKMEĞİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ”
 
Yüksel, şunları kaydetti: “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek ramazan ayına bir kez daha erişmenin huzurunu, mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Ramazan ayınca kuracağımız Sevgi Sofralarının yanı sıra her gün olduğu gibi evinde sıcak yemek pişiremeyecek durumda olanların evlerine her gün sıcak yemek ulaştırmaya devam edeceğiz. Ramazan ayı paylaşmak ve dayanışma içerisinde olarak yardımlaşmaktır. Biz de Ergene’de hemşerilerimizle birlikte yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel örneklerini sunuyoruz. Bundan önceki yıllarda tüm mahallelerimizde Sevgi Sofralarımızı kurmuştuk. Bu yıl da yine tüm mahallerimizde halkımızla sevgi sofralarında buluşarak aşımızı, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşacağız.”
 
Ergene Sevgi Sofraları 13 Mart Çarşamba günü Esenler, 14 Mart Perşembe günü Kırkgöz, 15 Mart Cuma günü Misinli, 16 Mart Cumartesi günü ise İğneler mahallerinde kurulacak.

Kaynak: Haber Merkezi