Ergene Belediyesi çocuklar için resim, basketbol, mental aritmetik, akıl zeka oyunları, yaratıcı drama ve matematik, yetişkinler için ise resim, plates, çini, kuaförlük, ev tekstili ve biçki dikiş kursları düzenledi.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasına müracaat etmeleri, kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin 0505 150 11 05 numaralı telefonu aramaları gerekiyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de düzenlenen ücretsiz kurs kayıtlarının başladığını söyledi.

MESLEK SAHİBİ OLUYORLAR

Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak

Yüksel, şunları kaydetti:

Sevgi kenti Ergene’mizde düzenlediğimiz meslek edindirme kurslarımız ile birçok vatandaşımızı iş sahibi yaptık yapmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız bayan kuaförlüğü, ev tekstili ve biçki dikiş, kurslarında almış oldukları eğitimler ile yeni bir meslek koluna sahip olarak, iş sektöründe kendine yer bulabiliyor. Kurslarımıza gelen vatandaşlarımızdan çok iyi yorumlar alıyoruz, onlardan gelen bu güzel yorumlar bizleri çok mutlu ediyor. Yetişkinlerin yanı sıra geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için de basketbol, resim, mental aritmetik, yaratıcı drama kursları düzenleyerek çocuklarımızın da gelişimine katkıda bulunuyoruz. Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığımız çalışmalarla halkımıza her alanda dokunan işler yaparak faydalı olma gayretimizi sürdürüyoruz.”

Kaynak: Özge Ebecek