İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, öğrenci servis şoförleri ve rehber personeline yönelik bilgiler aktarıldı.

2023 - 2024 eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrencilerin daha güvenli bir ortamda okula gidiş gelişlerini sağlanması amacıyla düzenlenen toplantıda, okul servisi şoförlerinin taşıması gereken özellikler,  rehber personellerde aranacak şartlar, araçlarda bulunması gereken levha ve sesli ikaz sistemleri, emniyet kemeri kullanımının önemi, cam pencere ve kapılarını taşıması gereken özellikleri ile taşıma hizmeti esnasında görüntü ve müzik sistemlerinin kullanılması ile ilgili genel trafik kuralları hakkında bilgiler verildi.

MHP Tekirdağ’da seçim startını verdi MHP Tekirdağ’da seçim startını verdi

522 SERVİS ARACI KONTROL EDİLDİ

Öte yandan yeni eğitim – öğretim yılının başlamasından itibaren Tekirdağ genelinde yapılan denetimlerde 522 servis aracı kontrol edildi. Denetimlerde kural ihlali olan servis araçlarına cezai işlem uygulandı. Tüm öğrencilerin okul gidiş gelişlerinde trafik güvenliğinin sağlanması için öğrenci servisi denetimlerini ve bilgilendirme çalışmalarının eğitim ve öğretim yılı boyunca devam edeceği vurgulandı.

Muhabir: Abdullah Yalçın