Türkiye 3. Futbol Ligi’nde mücadele eden Tekirdağ’ın profesyonel liglerdeki tek temsilcisi Ergene Velimeşespor değişen yönetmelikler nedeniyle olağanüstü kongre gerçekleştirdi. Kongrede kulübün yeni başkanı bir kez daha Serkan Bezgin oldu.
7405 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelikler uyarınca profesyonel liglerde yer alan ve dernekler kanununa göre yönetilen spor kulüpleri ile futbol kulüplerinin futbol kulübü ya da spor kulübü olarak tüzük değişikliği gerçekleştirmesi gerekliliği nedeniyle olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi.
Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Tesislerinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurula Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Velimeşe Başkanı Serkan Bezgin, eski ve yeni kulüp yöneticileri ile üyeler katıldı.
Divan başkanlığını Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Durmaz’ın gerçekleştirdiği kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kulüp Başkanı Serkan Bezgin’in faaliyet raporunu ilgili yöneticilerin de denetim raporu ile tahmini bütçeyi okumasının ardından oylamaya geçildi. Raporların oy birliği ile kabul edilmesinin ardından yeni yönetmelikler uyarınca dernekler kanununa tabi spor kulübü derneklerinin spor kulübü ya da futbol kulübü olarak tüzük değişikliği gerçekleştirmesi maddesi de üyelerce oy birliği ile kabul edildi.

“MAVİ BEYAZ SEVDANIN PEŞİNDEYİZ”
Genel kurula hitaben bir konuşma gerçekleştiren Ergene Velimeşe FK Başkanı Serkan Bezgin, şu ifadeleri kullandı:
“Kulübümüzün yönetmelik gereği dernekten çıkıp futbol kulübü Ergene Velimeşe FK olması nedeniyle olağanüstü kongremizi gerçekleştirdik. Ben Serkan Bezgin olarak makam, mevki, parti gözetmeden, zamanımızdan, işimizden, ailemizden koparak yaz demeden kış demeden mavi - beyaz sevdamızın peşinden koşarak Ergenemizin ve Tekirdağ’ımızın marka değerini Türkiye genelinde yükselmeye gayret ettik. Öncelikle Sayın Valimize, sayın kaymakamımıza, sayın belediye başkanımıza çok teşekkür ederim. Şerefleriyle, onurlarıyla başarılara imza atan teknik ekiplerime, kulübümüzün her noktasında görev almış, hizmet etmiş tüm çalışanlara, şimdiki yöneticilere ve  eski yönetimlerde yer almış arkadaşlarımıza, abilerimize, takımın olmazsa olmazı değerli taraftarlarımıza ‘taraftarız biz çekeriz cefa Serkan başkan bizi bırakma’ diyen genç kardeşlerime, hak edişlerini geç alıp ses çıkartmayan, yeri geldiğinde deplasmanlara uçak bileti bulamayıp otobüsle giderken ses çıkartmayan, aslanlar gibi mücadele eden, bir gün olsun başımı öne eğdirmeyen futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum.” 

Serkan Bezgin, “Tüm sporcularımızı teker teker alınlarından öpüyorum. Bu şehre bu coşkuyu yaşattığımız için gururlu ve onurluyum. İnşallah birlikte daha büyük başarılara imza atacağız. Önümüzdeki sürecin inşallah tüm Ergene Velimeşe FK  camiası için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de Ergene 

“TAKIMI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Belediyesi olarak geleceğin teminatı olan gençleri, sporu ve sporcuları desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini söyledi.
Yüksel, “Sadece bizim desteklerimiz ile olmaz, olmuyor elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz ancak sanayicilerin de bölgemizdeki işadamlarının da yönetimde yer alan yöneticilerin de katkı sağlaması gerekiyor. Bizler Ergene Belediyesi olarak Ergene Velimeşe FK takımına kalıcı gelir oluşturmak için projeler hazırlıyor ve gereken çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Ergene Velimeşe FK’nın Serkan Bezgin başkanlığındaki yeni yönetimde Onur Ersoy, Abdullah Kınık, Volkan Kartal, Eray Yüksel, Mülayim Bedir, Recai Taşkın, Murat Esen, Metin Munzur Meter, Ali Rıza Denishan, Yunus Eroğlu, Rahmi Umut Özbek, Fatih Şan, Mustafa Örnek, Göksu Tuna, Übeyit Aytaç, Eşref Sevim yer alırken yedek yönetim kurulu üyeliklerinde de Hüsrev Çakırlı, İlker Varlı, Savaş Aygün, Nedret Zorlu, Kenan Arslan, Erol Yaşar, Aydan Karacan, Gürcan Tezcan, Beyti Ceylan, Abdullah Filiz, Ferhat Tezcan, Hasan Girgin, Remzi Balkı, Serkan Düz, Serdar Kırımlı, İskender Gedik, Nail Aygün yer aldılar.

Editör: Trakya Gazetesi