Çetin, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısına, kendisini tanıtarak başladı. 
1969 yılında Süleymanpaşa ilçesi Kılavuzlu köyünde çiftçilik yapan bir ailenin çocuğu olarak doğduğunu anlatan Çetin, “Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdim. Üniversiteden sonra doğduğum şehre geri döndüm. Evliyim iki çocuk babasıyım. Büyük oğlum benim gibi inşaat mühendisi, küçük oğlum mimarlık bölümünde okuyor. Eşim emekli öğretmendir “ dedi.

15 yıl Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği müdürlüğünde çalıştığını aktaran Çetin, “Kurumda yapılan işlerle ilgili, her türlü şartname, sözleşme, ihale hazırlığı, hak ediş, kesin hesap, kesin kabul işlemleri ve bu işler ile ilgili özel şartnamelerin hazırlanmasından sorumluydum. Kamu İhale Kanunu, Bayındırlık şartnamelerinin uygulanması, koordinasyonu ve sonuçlandırılması tarafımdan yapılmıştır” diye konuştu.

Çetin, 2014 yılı aralık ayında İl Başkanlığı görevini üstlendiğini aktardı.  2015 yılında yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde İl Başkanı olarak partisinin Tekirdağ’da en yüksek oyu alabilmesi olağanüstü bir çaba harcadıklarını anlatan Çetin, “Bu birlik ve beraberlik sonucunda 1 Kasım 2015 seçimlerinde aldığımız % 45’lik oy oranı, CHP’nin son 45 yılda  ilimizde almış olduğu en yüksek oy oranıdır” ifadelerini kullandı.

Süleymanpaşa’nın sorunlarını çok iyi bildiğini dile getiren Çetin,  “2019 yılında emanete verdiğimiz Süleymanpaşa Belediyesinde tekrar CHP’nin altı oklu bayrağını dalgalandırmak için, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adayıyım” dedi.

KOOPERATİFÇİLİK YAYGINLAŞTIRILACAK

Süleymanpaşa’da ortak akıl ile karar alacaklarını ifade eden Çetin, projelerini şöyle sıraladı:

“Yerel seçimlere MHP damgası vuracağız” “Yerel seçimlere MHP damgası vuracağız”

“Şehrimiz; ülkemizin her açıdan önemli ve en büyük kenti olan İstanbul’a bir saat mesafededir. Ancak bu kadar yakınında olmakla beraber, İstanbul’un kentimize hiçbir ekonomik katkısı yoktur. Biz Tekirdağlılar olarak İstanbul’un ekonomisinden daha fazla payı nasıl alırız bu yönde projeler geliştirmeli ve çalışmalıyız. Bu amaçla insanları şehrimize çekecek turizm tesisleri, eğlence ve alışveriş mekanları, lokantalar gibi yatırımların yapılmasını sağlamalıyız. Çiftçimizin ürettiği her türlü tarım ve hayvansal ürünü kooperatifler aracılığı ile büyükşehirlere ulaştırmalıyız. Kentimizde insan odaklı bir belediyecilik anlayışını yürürlüğe koyacağız. Sadece sokak belediyeciliği değil, insana hizmet etmeye yönelen, insanın yaşam alanlarını düzenleyen, gereksinimlerini karşılayan, bu konuda çok önemli adımları atan bir belediyecilik programının uygulandığını halkımız görecektir“

‘’SAHİLİ YENİDEN PROJELENDİRECEĞİZ’’
Tekirdağ sahilini işlevsel hale getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Çetin, şunları kaydetti:

‘’Şehir merkezindeki trafiği rahatlamak amacıyla şehir dışına yeni alışveriş ve yaşam merkezi kurulması için gerekli girişimler yapılacak. Sahili yeniden projelendireceğiz. Böylece sahilden maksimum keyifle faydalanmak mümkün olacaktır, özellikle balık lokantalarının artması girişimde bulunulacaktır. 5 yılda 5 büyük yaşam parkı, spor alanları, kafeleri ve yürüyüş parkurları yapılacak. En çok talep gören konulardan birisi de bu. İmar planlarımızda yerleri var.  Halkımızın hafta sonunu ailece değerlendirebileceği yeşil alanları, spor sahaları, yüzme havuzları, piknik alanları bulunan 5 yaşam parkı, beş yılda oluşturulacaktır. Halkımızın modern sağlıklı binalarda, deprem güvenliği olan, bol yeşil alanları ve kapalı otoparkı olan, çocuk parkı, spor alanları, sosyal tesisleri olan konut projelerini hayata geçirebilmek için mahalle bazında kentsel dönüşüm projeleri uygulayacağız.”

Basın toplantısına, CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münür Karaevli CHP Tekirdağ İl Başkan Vekili Levent Gündoğdu, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, önceki dönem il, ilçe başkanları ve yönetimi ile partililer katıldı.

Kaynak: Özge Ebecek