2019 yılında, Şeker Portakalı ile Tekirdağ'da onlarca anaokulu ve ilköğretim sınıflarının katılımı ile 2000 kişiye gösterim yapan La Fontaine Şehir Tiyatroları şimdi yine Tekirdağ'a geliyor ve tekrarı olmayacak.
Son kez, yoğun talep üzerine Şeker Portakalı’nı çocuklarla buluşturmak için Tekirdağ’a gelen La Fontaine Şehir Tiyatroları’nın oyunu,  Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde 20 Ekim Cuma günü sergilenecek.

NKÜ Çanakkale şehitliğini gezdi NKÜ Çanakkale şehitliğini gezdi

Her yaştan çocuğun Şeker Portakalı izleyebilmesi için kreşler, anaokulları, ilkokullar ve kolejlere biletlerde toplu grup indirimi uygulanıyor. Biletlere @Biletix, @Biletinial,@Passo, ve etkinlik günü salon gişesinden ulaşılabiliyor.
Okul rezervasyonu ve toplu bilet için ise 0546 930 55 56 - 0533 372 64 16 numaralarıyla iletişime geçilebiliyor. 
20 Ekim Cuma günü Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde sergilenecek olan oyunu izlemek isteyen okullar 10:00  ve 14.00 seanslarında tiyatro salonunda yerlerini alabilirler. Aile esansı ise aynı gün saat 19.00’da. Oyun, çok fakir bir ailenin yaramaz ama zeki çocuğu Zeze'nin bahçelerindeki “Şeker Portakalı” fidanı ile arkadaşlığı ve şehrin en güzel arabasına sahip olan Portekizli ile dostluğunu anlatıyor.

Kaynak: Özge Ebecek