Şarköy Belediyesi, Ertuğrul Yanık Halı Saha Tesislerinde ‘’Tenis Turnuvası’’na ev sahipliği yaptı.

Turnuvada takımların verdiği mücadele, izleyicilerden tam not aldı. Spora ve sporcuya verdiği değer ile dikkat çeken Belediye Başkanı Alpay Var, gerçekleştirdiği spor etkinlikleri ile vatandaşlardan takdir aldı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı Tenis Turnuvası’nda sporcuların kıran kırana geçen mücadelelerinin kazananı yine dostluk oldu. Şarköy Belediyesinin yaz spor etkinlikleri kapsamında düzenlediği Tenis Turnuvası, renkli görüntülere ev sahipliği yaparken, izleyicilerin coşku ve heyecanı ile eğlenceli bir atmosfer yaşandı.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Tenis Turnuvası’nın final mücadelesi, Doğan Çilesiz ve Mustafa Mekik arasında gerçekleşti. Nefes kesen final maçları sonrası ödül töreninde, turnuvada birinci olan Doğan Çilesiz’ e ödülü Belediye Başkanı Alpay Var tarafından takdim edildi. Turnuva 2.cisi Mustafa Mekik ve turnuva 3.cüsü olan Ümit Başaran’ a ödülleri, Belediye Başkan Yardımcısı Gülten Yanık ve Belediye Meclis Üyesi Yasemin Çavuşoğlu tarafından takdim edildi.

SPOR RUHUNU YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Alpay Var, Şarköy’de tüm spor etkinliklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini aktaran Var, şöyle konuştu: “Cumhuriyet’imizin 100. yılına az bir zaman kala gerçekleştirdiğimiz faklı kategorideki turnuvalarla, kentimizde spor ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün, ‘Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa, ulusumuzun geleceği güvence altındadır’ sözünden yola çıkarak, gençlerimize ve spora gönül vermiş herkese hitap eden projeleri ve etkinliklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yaz sezonu boyunca düzenlediğimiz spor etkinlikleri ile gençlerimiz ve spor tutkunları için hareketli bir yaz dönemi yaşattık. Şarköy Belediyesi olarak, kısa zaman önce hizmete sunduğumuz Ertuğrul Yanık Halı Saha Tesisleri’nde düzenlediğimiz Tenis Turnuvası ile tenis tutkunlarının da kıyasıya mücadelesine tanık olduk. Eğlenceli bir atmosfer içinde geçen turnuvanın sonunda dereceye giren sporcularımızı tebrik edip, ödüllerini takdim ettik. Spor kenti Şarköy’ümüzde tenis ve farklı branşlardaki sporları da desteklemeye devam edeceğiz. Ertuğrul Yanık Halı Saha Tesisleri’nde göz bebeğimiz olan çocuklarımız için, Yaz Spor Okul Kursu’nu düzenleyerek çocuklarımızın tatilde sporla vakit geçirmelerine imkan sağladık. Kentimizin geleceğine dair gerçekleştireceğimiz projelerin her aşamasında çocuklarımız ve gençlerimizi düşünerek hareket ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Tenis Turnuvası’na katılım gösteren tüm sporcularımıza, vatandaşlarımıza, spor tutkunlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Spora ve sporcuya değer veren hizmet anlayışıyla, Şarköy Belediyesi olarak etkinliklerimize devam edeceğiz.’’

Editör: Trakya Gazetesi