Mahalli İdareler Seçimleri neticesinde Çorlu Belediye Başkanı seçilen Ahmet Sarıkurt ve belediye meclis üyeleri, törenle mazbatalarını aldı.
Mazbata teslim törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve seçilen belediye meclis üyelerinin yanı sıra Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, Çorlu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Nermin Tuna Köprülü ve Çorlu 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Taşar, Ergene İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Serhat Avcı, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çorlu’da festival coşkusu yaşandı Çorlu’da festival coşkusu yaşandı

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerin ardından Çorlu Belediye Başkanı olarak seçilerek başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Sarıkurt ile belediye meclis üyeleri, Çorlu Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda düzenlenen mazbata teslim töreninde mazbatalarını Çorlu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Nermin Tuna Köprülü ve Çorlu 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Taşar’dan teslim aldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Çorlu 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Taşar, Ahmet Sarıkurt ve meclis üyelerine görevlerinde başarılar diledi. 
Başkan Taşar’ın ardından kürsüye gelen Sarıkurt, seçimlerde emek veren ilçe seçim kurulu üyelerine, emniyet mensuplarına, sandık görevlilerine ve vatandaşlara teşekkür ederken yeni dönemde birlikte görev yapacağı meclis üyelerine de başarılar diledi.
Çorlu Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda düzenlenen mazbata töreninin ardından Çorlu Belediyesine gelen Başkan Ahmet Sarıkurt ve belediye meclis üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda kendilerini bekleyen kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı.

“İLK GÜNKÜ GİBİ HEYECANLIYIM”
Başkan Ahmet Sarıkurt, meydanda toplanan vatandaşlara ve Çorlu Belediyesi personeline hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sevgili Çorlulular, değerli hemşehrilerim, çok gururlu ve çok heyecanlıyım. İnsan bunca yılın sonunda heyecanının biraz olsun azalacağını düşünüyor ama inanın göreve geldiğim ilk günden çok daha deneyimli olmama rağmen, saçlarımda artan beyazlar gibi heyecanım da her geçen gün artıyor. 31 Mart’ta gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri’ni Çorlu'muza yakışır bir şekilde tamamladık ve siz değerli hemşehrilerimin desteğiyle ikinci kez Çorlu Belediye Başkanı olarak seçildim. Bugün, saygıdeğer belediye meclis üyelerimizle birlikte mazbatalarımızı aldık ve göreve başlıyoruz.
Bu anlamlı göreve seçilmek benim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. Kamu hizmetinin kutsal bir görev olduğuna inanan biri olarak bana Çorlu Belediye Başkanlığı görevini layık gören kıymetli Çorlulu hemşehrilerime büyük bir teşekkür ve minnet borçluyum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yorulmadan, usanmadan, Atatürk ilkelerine ve cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak ülkemiz ve şehrimiz için çalışmaya devam edeceğimden emin olabilirsiniz.”

“ÇORLU İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Sarıkurt, şunları kaydetti:
“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ demiştir. Ülkesini, şehrini çok seven belediye meclis üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte, Çorlu için var gücümüzle çalışacağız. Kıymetli mesai arkadaşlarım, sizlerle senelerdir Çorlu halkı için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sorumluluğumuz çok büyük, görevimiz çok onurlu. Emekleriniz dolayısıyla hepinize çok teşekkür ediyor, gelecek dönemde birlikte daha büyük projelere ve hizmetlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum.
Biz kazandığımızda kimse kaybetmeyecek demiştim. Öyle de oldu. Şundan emin olabilirsiniz ki, seçimin gerçek kazananı Çorlu halkıdır! Tüm hemşehrilerimize eşit hizmet götüreceğiz, gelecek vadeden şehir Çorlu’muzu daha güzel yarınlara birlikte taşıyacağız. Sizlere söz veriyorum. Çünkü Çorlu'muz da ve Çorlu’muzun güzel insanları da her şeyin en iyisine layık.”

“GENEL BAŞKAN ÖZEL’E TEŞEKKÜR”

“Çorlu Belediye Başkanı seçilmeme vesile olan Çorlu halkına, beni yalnız bırakmayan ve her daim destekleyen aileme, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e ve partililerimize, CHP il ve ilçe başkanlığımıza Çorlu’muzun kıymetli hemşehri derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına, seçim günü fedakarca çalışıp sandıklara sahip çıkan okul sorumlularına ve sandık görevlilerine, çalışma arkadaşlarıma, gece gündüz emek veren gönüllülere, 7’den 70’e herkese minnettarım. Bu gurur hepimizin… Her zaman dediğim gibi, ‘Birlikte güçlüyüz, birlikte Çorlu’yuz!’. Sağ olun, var olun.”
Meclis üyelerini de yanına davet eden Başkan Sarıkurt, konuşmanın ardından tebrikat töreninde kendisini kutlayarak sevgi gösterisinde bulunan Çorlulular ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Başkan Sarıkurt daha sonra Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda göreve yeni seçilen belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Kaynak: Haber Merkezi