CHP Çorlu Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, 
gençlerin eğitimlerine ve geleceklerine dair önemli projeleri hayata geçireceklerini ve devam eden projelerin daha da geliştirileceğini söyledi. 

2021 - 2022 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen ve aileleri Çorlu’da ikamet edip maddi imkansızlıklardan dolayı zor şartlar altında eğitimine devam eden yükseköğrenim öğrencilerine “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında verilen burs desteğinin devam edeceğini aktaran Sarıkurt, “Atatürk Evimizden elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynak ile sevgili gençlerimize sağladığımız burs imkanlarını daha da genişleteceğiz” dedi. 
Şehre öğrenim için gelen gençlerin en çok yaşadığı sorunu çözmek için hazırladıkları yurt projesi ile gençlere sahip çıkacaklarını aktaran Sarıkurt, her daim gençlerin yanında olacaklarını dile getirdi. 

Belediyede bayramlaşma töreni Belediyede bayramlaşma töreni

Sarıkurt, şöyle devam etti:
“Bünyesinde atölye, okuma salonu, e-spor merkezi, çok amaçlı salon, mutfak, kafeterya, amfi ve açık etkinlik alanının da bulundurulması planlanan Sosyal İnovasyon Merkezi Projemiz, şehrimizin kalitesini yükseltecek projelerden biri haline gelecek.
Şehrimizdeki okul sorunu ve öğrencilerimizin yaşadıkları sıkıntıların çözümü için onların yanında olacağız. Belediye bütçemizin belli bir kısmını eğitime destek için ayırmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimize tarımın, üretimin ve emeğin önemini anlatmak amacıyla kuracağımız seralarda eğitimleri esnasında toprakla buluşmalarını sağlayacağız. Gençlerin kariyer ve gelecekleri için oldukça önemli olan ve eğitim hayatlarını doğru tercihlerle sürdürebilmelerine olanak sağlayacak olan ‘Çorlu Tercih ve Tanıtım Günleri’ projemizle gençlere destek olmaya devam edeceğiz.”

 “KADIN EĞİTİM MERKEZLERİ KURACAĞIZ”
“Mahallelerimizde muhtarlarımız ile iş birliği yaparak kadınlarımızın eğitimine destek olacak Kadın Eğitim Merkezleri kuracağız.
Büyükşehir belediyemiz ile şehrimizdeki ev kadınlarına istihdam olanakları yaratarak ekonomik özgürlüklerine kavuşmalarını sağlayacağız. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirecek kadın dayanışma merkezi kuracağız. Çorlu’muzun ana bölgelerinde kadınlarımızın hijyenik ve güvenli bir ortamda bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar yaratacağız”

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ
“Engelli vatandaşlarımız için temel hedefimiz, engel gruplarına göre bağımsız yaşam becerilerinin geliştirilmesi yönünde desteklenmelerini sağlamak olacak. Eğitimde, istihdamda, siyasette, sanatta, sporda, kısacası hayatın her alanında bir arada olabilmek için Engelsiz Yaşam Merkezi projemizi hayata geçirecek ve üstümüze düşen ne varsa yerine getireceğiz. İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın moral ve motivasyonlarını yükseltebilmek için, aileleriyle birlikte tatil yapabilmeleri için gerekli desteği sağlayacağız.”

“SEVGİ ATÖLYESİ KURACAĞIZ”
“Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile hayata geçireceğimiz proje ile engelli ve yaş almış vatandaşlarımızın kullandığı tekerlekli sandalye, akülü sandalye gibi malzemelerin tamirini ücretsiz olarak gerçekleştireceğiz.
Yaş almış hemşehrilerimizin günümüz şartlarına ayak uydurmalarını sağlayabilmek amacıyla dijital çağa yönelik temel teknolojik eğitimleri vereceğiz. Yaşayan Çınarlarımız Sosyal Tesisimize üye olan 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimizin hayatlarını daha kaliteli bir şekilde geçirmelerine olanak sağlayabilmek amacıyla turistik geziler düzenleyecek, ülkemizin kültürel ve dinî miraslarını görmelerine imkân sunarken aynı zamanda topluma dâhil olmalarını da sağlayacağız.

 “ÇORLU’MUZU FESTİVALLER ŞEHRİ YAPACAĞIZ”
“Türkiye’nin her bölgesinden gelerek Çorlu’muzda yaşayan vatandaşlarımızın kültürel zenginliklerini hatırlatmak için farklı kültürlere ait mutfakları, kültürel ve sanatsal değerleri belirli bir süreye yayılmış şekilde konferanslar, atölyeler ve şenlikler içeren tanıtım günleri ile halkımıza sunacağız. Kültür ve sanat dallarında festivaller düzenlemeye devam edeceğiz. Gerekli yazışmaları tamamlayarak restorasyon konusunda Bakanlık onayını aldığımız Çorlu Kalesi’ni gün yüzüne çıkararak tarihimize ışık tutacağız.

“TARİHİ YOĞURTHANEMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
“Eski yoğurthane olarak bilinen tescilli yapının kamulaştırılmasını gerçekleştirerek tarihi mirasımıza sahip çıkacağız.
“ÇORLU, MÜZELER ŞEHRİ OLACAK”
“Çorlu’muza bugüne kadar kazandırdığımız müzelerimize, geçmişten geleceğe kültürümüzü yansıtan yenilerini ekleyeceğiz.
 Başta çocuklarımız olmak üzere; gençlerimizin ve sanatla ilgilenen tüm hemşehrilerimizin faydalanabileceği, kentimizin en az iki farklı bölgesinde minimum 200 kişilik amfi tiyatro ve sahne inşa edeceğiz. Müzik alanında yetenekli gençlerin sesini duyurabilmek, sahne deneyimi için teşvik etmek ve sosyal medya aracılığıyla desteklemek amacıyla açık hava etkinlikleri düzenleyeceğiz. Ülkemizin tarihi mekanlarını görmek, tanımak ve hissetmek için hemşehrilerimizin katılacağı ücretsiz turistik geziler düzenlemeyi sürdüreceğiz.

OLİMPİK ATLETİZM STADYUMU
“Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile sporu, rekabeti, dinamizmi simgeleyen estetik bir mimariye sahip, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama, koşu pisti ve ısınma alanları ile atletizm dalında millî sporcuların yetişmesine vesile olacak bir tesis inşa edeceğiz. Çorlu’muzda ekstrem spor seven gençlerimiz için 800 metrekarelik bir skatepark yapacağız. E-Spor müsabakaları ile gençlerimizin zihinsel çaba ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacağız. Gerçekleştireceğimiz ücretsiz spor etkinlikleri ile şehrimizdeki öğrencilerin yaz tatillerinde keyifli günler geçirmelerini sağlayacağız. Avrupa Spor Kenti Çorlu’muza misafir olarak gelecek sporcuları ve şehrimizdeki sporcularımızı ağırlamak üzere Çorlu Belediyesi Sporcu Lojmanımız kentimize kazandıracağız. Mevcut tenis kortlarımızın sayısını artırarak sporcularımıza daha fazla imkân sağlayacağız.”

Kaynak: Haber Merkezi