Süleymanpaşa Belediyesi, hem ramazan geleneklerini yaşatmak, hem de yerel müzisyenlere ekonomik destek sağlamak  amacıyla Sahur Bandosu ve Mehter Takımı oluşturdu.  
Ramazan boyunca sahur saatinde ilçenin farklı mahallelerinde, Süleymanpaşa’da yaşayan 120’den fazla müzisyenden oluşturulan Sahur Bandosu, Klarnet ve Davul Orkestrası ile Mehter Takımı, sokak sokak dolaşarak vatandaşları sahura kaldırıyor.
Mahalle sakinleri, Roman müzisyenlerden oluşan farklı müzik topluluklarının ezgileri ile sahura kalkmanın keyfini yaşıyor. Marşlar, oyun havaları, ramazan manileri ve popüler şarkıların bando yorumları gibi birbirinden farklı tarzda müziklerle sahur vakti Süleymanpaşa’yı dolaşan ekipler takdir topluyor.

Nallar’a hayırlı olsun ziyaretleri Nallar’a hayırlı olsun ziyaretleri

YEREL MÜZİSYENLERE DESTEK
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, yaptığı açıklamada, on bir ayın sultanı ramazan ayında sahur geleneklerini yaşattıklarını söyledi. 
Uzunlar, şöyle konuştu:
“Süleymanpaşa Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz mehteran gösterisi ve Sahur Bandosuyla, ramazanın manevi huzurunu siz kıymetli hemşehrilerimizle birlikte yaşıyoruz. Bu etkinliklerimizle hem geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarıyor ve yaşatıyoruz hem de yerel müzisyenlerimize destek oluyoruz. Allah niyetlerimizi makbul, ibadetlerimizi kabul eylesin.”

Kaynak: Haber Merkezi