Tekirdağ’da trafik uygulaması yapıldı Tekirdağ’da trafik uygulaması yapıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Değirmenaltı Mahallesi sahilinde başlatılan temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.
Nallar, burada yaptığı açıklamada, sahilde biriken yosunların kötü koku oluşturması ve denize girişi engellemesi üzerine vatandaşların taleplerini yerine getirmek için harekete geçtiklerini söyledi.
Nallar, “Alkaya-Değirmenaltı yolunun birleştiği alandayız. Doğru bir yapılanma yapılamadığı için, bir mühendis ile birlikte çalışılmadığı için, mendireklerdeki hatalardan ve doğal dengenin de bozulmasından dolayı yosun ile birlikte burada pis bir koku oluyor. Kokunun yanı sıra çevre kirliliği
oluşuyor. İnsanlar denize giremiyorlar. Bahçelerinde oturamıyorlar, çaylarını bile
içemiyorlar. Vatandaşımız şikayetini iletti. Belediye Başkan Yardımcım, Fen İşleri Müdürüm, Park Bahçeler Müdürüm, herkes burada. Ben de belediye başkanı olarak koştum geldim.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR DESTEK VERECEK
Kısıtlı ekipmana rağmen mesai gözetmeksizin çalışmalara başlanıldığını ifade eden 
Nallar, sahili kısa bir süre içinde temizleyeceklerini söyledi.
Volkan Nallar, şunları kaydetti:
 “Kısıtlı bir makine parkurumuz olduğu için kendi imkanlarımızla ancak bu kadar
ilerleyebiliyoruz. Büyükşehir belediyemizin dere ıslah çalışmalarında kullandığı
makineler ile komple Değirmenaltı sahilini temizleyeceğiz. En kısa sürede bu konunun ehli insanlarla bir araya gelerek bu doğal yapıda toplanan yosunu tekrar tekrar toplamak yerine kalıcı bir çözüm bulunması için güzel bir çalışma yapacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Göreve yeni başladık. Her
şey çok güzel olacak. Herkesten sadece biraz sabır istiyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi