Cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlandı. Fotoğraf sergisi aynı anda 81 il ve 16 şehir hastanesinde 27 Ekim saat 16.00’da açılacak ve 3 Kasım 2023 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Fotoğraflar, şehir meydanı, AVM, metro istasyonu, tren garı, sergi salonu veya kültür merkezi gibi şehrin sembolik noktalarında sergilenecek. Tekirdağ’da, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Giriş Katı’nda yer alacak sergide bir asırdır işini aşkla ve heyecanla gerçekleştiren sağlık çalışanlarının fotoğrafları yayınlanacak. Geçmişin imkansızlıkları ve bugünün teknolojisi sergilenen fotoğraflarla gözler önüne serilecek.
Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetinin, genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorlarının, fedakarca çalışan hemşirelerinin ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkansızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi adeta o yıllara götürecek. Geçmişin yanı sıra günümüzdeki teknoloji, modern binalar ve sınırsız imkanlar da fotoğraf sergisinde halkın karşısına çıkacak. Sağlık sektörünün 100  yıl içindeki gelişimi ve değişimini görmek isteyenler 1 hafta süreyle Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’ndeki sergiyi ziyaret edebilecek.
Sağlık Bakanlığı tarafından “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı Özel Fotoğraf Sergisi ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla!
100 yıl önce tüm imkansızlıklara rağmen işini aşkla yapan o ruh hiç değişmedi. 
Fedakarlıktan kaçınmayan, vatan borcudur deyip emek veren o karakter hiç değişmedi.
Memleketimizin en uç noktasına dahi şifa götüren o heyecan hiç değişmedi.
Genç cumhuriyetimizden bugüne değişen; sağlık sistemimizin olanakları, halkımıza sunduğumuz hizmetin gelişmesi ve ileri teknoloji sağlık tesislerimiz oldu.
100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanına şifa oluyoruz, umut oluyoruz!
Cumhuriyetimize hayat veriyoruz!
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Editör: Trakya Gazetesi