Tekirdağ’da da uygulanacak Tekirdağ’da da uygulanacak

Tekirdağ NKÜ Sanat Galerisi’nde Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nün organizasyonuyla düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Özyavuz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen Arat, GSTMF Resim Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dalila Özbay, Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Arda Göksu, GSTMF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şeref Kocaman ile çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenci katıldı.
Serginin açılışında konuşan Resim Bölüm Başkanı Prof. Dalila Özbay, Hazreti Mevlâna’nın yaşadığı dönemde, Anadolu insanının ümidini yitirdiği, türlü savaşlar ve karışıklıklarla yoğrulduğu bir dönemde, insanlara ümit vererek, insana insan olmasının, kendini tanımasının, dostça kardeşçe yaşamasının, sevmesinin, sevilmesinin yolunu gösterdiğini vurguladı. 
Özbay, şunları kaydetti:
 “Gelecek yüzyıllarda onun değerini, düşüncelerini daha iyi anlayacağız, çünkü o yalnızca geçmiş yüzyıllarda değil, gelecek yüzyıllarda da insanlığı etkilemeye devam edecek, eserleri okunup yorumlanacak, düşünce ve şahsiyeti örnek alınacak nadir bir düşünürümüzdür, gönüllerimizin sultanıdır.” 
Açılış konuşmalarının ardından eserleri sergilenen öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.
Sergide Resim Bölümü öğrencilerinden Afra Çince, Alper Gedikoğlu, Buket Arslan, Burçin Bayat, Ebru Algül, Elif Özer, Fatmagül Trabzon, Figen Metin, Hanifenur Tüfekçi, Hatice Buket Şahin, İnci Akgöl, İsra Dinç, Kevser Katırcı, Melsa Yılmaz, Merve İpek Akçar, Nazlıcan Tuncer, Nur Ulutürk, Onur Birol, Sevgül Yılmaz Taş, Tuğçe Kayın, Zeynep Helin Bozkurt’un eserleri yer aldı.
Sergi 5 Ocak 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Kaynak: İlkay Danacılar