Ünal’ın ziyaretinde, kurumlar arası iş birliği ve ortaklaşa gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gümülcine ve Batı Trakya’nın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Gümülcine ve Batı Trakya burada yaşayan soydaşlarımız nedeniyle bizim için oldukça kıymetli. Üniversitemizdeki uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu Batı Trakya’dan, Gümülcine’den gelen soydaşlarımız oluşturuyor. Bu zamana kadar buraya yönelik eğitim başta olmak üzere birçok proje ve çalışma gerçekleştirdik. Bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. 
Tabakoğlu, nazik ziyaretlerinden dolayı Başkonsolos Aykut Ünal’a teşekkür etti.

Temizlenmemiş dere kalmayacak Temizlenmemiş dere kalmayacak

YÖRÜK’TEN ZİYARET

Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Balkanlara yönelik projeler ve iş birlikleri ele alındı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Büyükelçi Murat Ahmet Yörük’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Trakya Üniversitesi olarak şehrimizin kurumlarıyla iş birliği içerisinde çalışmayı önemsiyoruz. Büyükelçimiz Murat Ahmet Yörük ile özellikle Balkanlar özelinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bundan sonra da yeni proje ve iş birlikleri ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi